HATAY’ın Reyhanlı ilçesinde, mozaik ve heykel sanatçısı Mervan Altınorak, hurda ve elektronik atıklarla, bin 900 saatlik bir çalışma ile yarım ton ağırlığında büst yaparak çalışmasına bir yenisini daha ekledi.

,

Reyhanlı’da, uzun zamandır hurda ve plastik atıklarla özellikle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünü yaptığı ve desteklediği sıfır atık projesine destek vermek ve çevre temizliğine dikkat çekmek için topladığı hurda ve elektronik atıklarla çalışmasını sürdüren Altınorak, son olarak bin 900 saatlik sürede büst yaptı.

YARIM TON AĞIRLIĞINDA

Yarım ton ağırlığında, 3 metre yüksekliğinde, 1,5 metre eninde büst yapan Altınorak, hurda ve elektronik atıklarla heykel yapmaya devam edeceğini belirterek “Metal ve elektronik atıklarla yaptığım büst çalışmam tamamlandı. Büstü yaklaşık bin 900 saatte tamamladım. Yarım ton metal ve elektronik atık kullandım. Bunun da nedeni elektronik atıkların da geri dönüşümde değerlendirilebileceğine dikkat çekmekti” dedi.

SIFIR ATIK PROJESİNİ DESTEKLİYORUM

Altınorak, özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın desteklediği ve öncülüğünü yaptığı sıfır atık projesine destek amaçlı böyle sanatsal bir büst yaptığını söyleyerek, bu tür çalışmalarına devam edeceğini söyledi. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz