İzmir'de, Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun Edebiyat Fakültesi yanında çıkan kavgada bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili davada, tutuklu sanık Nurullah Semo, ağırlaştılmış müebbet hapis cezası ve ayrıca örgüt üyesi olmak suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

,

880 gün sonra verilen kararın ardından sosyal medya hesabından İnsan hakları Derneklerine ve Sivil Toplum Örgütlerine sitemini dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi Hatay İl Başkanı Lütfi Kaşıkçı “Öldürülen bir PKK’lı olsa dünyayı ayağa kaldıranlar neredesiniz” dedi.

Başkan Kaşıkçı sosyal medya üzerinden Davanın karara bağlanmasının ardından yaptığı açıklamada “Ege Üniversitesi 4. Sınıf öğrencisi iken bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Fırat Çakıroğlu şehidimizin mahkemesi 880 gün sonra nihayet karara bağlandı. Fırat kardeşimizi şehit eden hain Ağırlaştırılmış Müebbet cezası aldı. 880 gün boyunca hiç bir insan hakları derneğinden veya sivil toplum örgütünden Şehit Fırat için bir açıklama duymadık. Öldürülen bir PKK lı olsa dünyayı ayağa kaldıranlar neredesiniz” ifadelerini kullandı. (Fazilet CANDAN)
Kategoriler