İskenderun Teknik Üniversitesi’de (İSTE) bu yıl yaşanan pandemi sürecinden dolayı, Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü, Müzik Programı’na online özel yetenek sınavıyla öğrenci alacak.

,

Üniversite tercihlerinin tamamlanmasının ardından adaylar heyecanla yerleştirme sonuçlarını beklerken, özel yetenek sınavlarıyla istedikleri yükseköğrenime devam etmek için adaylar gün sayıyorlar.

ÖN KAYITLAR BAŞLADI

17 - 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında, www.iste.edu.tr adresinden ilgili bağlantı üzerinden online olarak yapılacak ön kayıtların ardından özel yetenek sınavları da 07 - 09 Eylül 2020 tarihleri arasında zoom konferans platformu üzerinden gerçekleştirilecek. TYT'den en az 150.000 ve daha yukarı puan alanların müracaat edebileceği online özel yetenek sınavında, engelli öğrencilerin TYT'den en az 100 puan alması yeterli olacak.

EVDEN SINAVA GİREBİLECEKLER

Müracaatlar İSTE Online Başvuru Sistemi (OBS) üzerinden yapılırken, adaylar ister evlerinden isterlerse sınava hazırlandıkları mekândan sınava katılabilecekler.  Bu sayede öğrencilerin sınav heyecanları da minimum düzeye inmiş olacak ve sınav sonrası başarılı olan 35 aday Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü, Müzik Programı’na kayıt yapmaya hak kazanacaklar.

NİTELİKLİ SANATÇI YETİŞTİRİYORUZ

Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Servet Yaşar Konservatuvarımızın amaçları arasında öncelikle alanında nitelikli sanatçılar yetiştirmek olduğunu belirtti. Yaşar, Bunun yanı sıra, müzik eğitimcileri ve müzik araştırmacıları yetiştirmek de birimimizin amaçları arasında yer almaktadır” diyerek sözlerini şöyle tamamladı:

“Adaylarımız başvuru hakkında detaylı bilgiye üniversitemizin resmi web sayfası üzerinden ulaşabilirler. Sınava katılacak tüm adaylara bu vesileyle başarılar diliyorum” dedi. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz