Payas’ın Sincan Mahallesine ait mezarlık büyükbaş hayvanların otladığı bir alana dönüşmesinin altındaki gerçek ortaya çıktı. İneklerin mezarlığa etrafı tamamen dikenli telle çevrili olmasına rağmen kapıdan girdikleri tespit edildi.

,

Sosyal medyada paylaşılan mezarlıkta otlayan inek görüntüleri tepkilere neden olmuş bu konuda haklı tepkiler gösterilmişti. Mezarlıkta otlayan büyükbaş hayvanların görüntülerinin bulunduğu paylaşımlarda Büyükşehir Belediyesi’nin mezarlığın etrafını çevirmediği için ineklerin mezarlığa kolaylıkla girebildiği ve burada otladığına dair iddiaları çürüten görüntüler dün gazetemize ulaştı.

Görüntülerde mezarlığın etrafının tamamen dikenli tellerle çevrili olduğu görülürken, büyük baş hayvanların mezarlığa mezarlığın kapısından girdiği gözlendi. Bu konuda gelen şikayetler üzerine yaptığımız araştırmada mahallede büyük baş hayvan besiciliği yapan vatandaşların hayvanların mezarlığa girmesine engel olmadıkları tespit edildi. Telle çevrili olduğu için kapısından başka girişi olmayan mezarlığa büyükbaş hayvanların kapıdan girdiğini, besicilerinde buna engel olmadıklarını söyleyen vatandaşlar bu konuda besicilerin konuya duyarlı olmalar yönünde çağrıda bulundular. (Murat MUTLU)

 

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz