Vali Doğan Salgına Karşı Tüm Vatandaşlara Çağrıda Bulundu MASKE VE MESAFE ÖNEMLİ

,

Hatay Valisi Doğan, Koronavirüs salgınına karşın vatandaşları uyarmak ve bu konuda bir farkındalık yaratmak amacı ile sahaya indi. Vatandaşları Koronovirüs salgınına karşı maske, mesafe ve hijyen konusunda uyaran Vali Doğan, “Tüm vatandaşlara çağrımızdır. Maske, Mesafe ve hijyen çok önemli. Bu kurallara uymazsak yaşayacağımız sıkıntılar aşikardır.” dedi.

HATAY Valisi Rahmi Doğan, dün vatandaşlara çağrıda bulunarak, maske ve mesafe kurallarına uymalarını istedi. İçişleri Bakanlığı’nın yurt genelinde Koronavirüs salgınına karşın  uyguladığı maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarmak ve farkındalık yaratmak için sahaya inen Vali Doğan, Saray Caddesi ve uzun çarşı esnafını ziyaret ederek, vatandaşları maske, mesafe ve hijyen konusunda uyardı.

Vatandaşlara Koronavirüs salgınına karşı dikkatli olmalarını isteyen Vali Doğan gazetecilere yaptığ3ı açıklamada, “Vatandaşlarımıza çağrımızdır. Salgına karşı maske, mesafe ve hijyen çok önemli. Tüm vatandaşlarımızın bu kurallara uyacağına inanıyorum.” dedi.

AMACIMIZ FARKINDALIK OLUŞTURMAK

Tüm Türkiye’de valilerin, kaymakamların, sivil toplum örgütleri temsilcilerinin, tüm kürüm ve kuruluşların müdürlerinin personelleriyle birlikte sahada indiklerini belirten Vali Doğan, “Salgına karşın maske ve mesafe konusunda vatandaşlarımızı tekrar uyarmak ve bu kuralları hatırlatmak adına bugün Türkiye genelinde bakanlığımız tarafından yapılan bir uygulama var. Amacımız özellikle maske ve mesafe konusunda vatandaşlarımızı uyarmak ve bir farkındalık oluşturmak,  anlamında tüm valilerimiz, kaymakamlarımız sivil toplum örgütlerimizin başkanları ve tüm kurum müdürlerimiz personelleri ile birlikte etrafımızdaki insanlara maske ve mesafe konusunda tekrar bir hatırlatma yapmak ve farkındalık oluşturmak konusunda bir girişimde bulunuyoruz.”

VATANDAŞLARIMIZA ÇAĞRIMIZDIR

“Tüm vatandaşlarımıza çağrımız şu, maske ve mesafe çok önemli.  Koronavirüsle mücadelede bilinen tek yöntem bu. Aşı bulunmadığı müddetçe, maske ve mesafeyi korumadığımız zaman sıkıntı yaşayacağımız aşikar. Bu konuda herkes kendi tedbirini almalı ve etrafındakilerini de bu konuda uyarmayı kendine görev bilmeli. Bizde bunu yapmak üzere ilimizdeki esnaflarımıza, vatandaşlarımıza farkındalık oluşturmak için böyle bir girişimde bulunuyoruz. Umarım tüm dünya en kısa sürede bu virüs illetinden kurtulmuş olur ve normale döneriz. Yeni normal dediğimiz bu hayatı da belirlenen kurallar doğrultusunda yürütmemiz lazım.”

TÜM HATAYLILAR KURALLARA UYACAKTIR

“Aksi takdirde ekonomik olarak, kültürel olarak, sosyal olarak bir takım sıkıntılarla karşılaşmak durumunda oluyoruz. Bunu aşabilmek anlamında da belirlenen tedbirlere riayet edelim. Maske, mesafe ve hijyen diyoruz. Bütün vatandaşlarımızdan da bu kurallara uymalarını istiyoruz. Bugünden itibaren bu ikazlarımız devam edecek. Hatırlatmalar devam edecek. Ben inanıyorum ki tüm Hataylı hemşerilerimiz belirlenen kurallara uyacaktır.” dedi.

PANİK YAPMAYA GEREK YOK

Bir gazetecinin sorusu üzerine Hatay olarak salgın konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını da sözlerine ekleyen Vali Doğan, “Bu konuda sağlık bakanlığımız gerekli açıklamaları yapıyor. Günlük bilgilendirmeler yapıyor. Sağlık bakanımız zaman zaman illerle ilgili de açıklamalar yapıyor. Dolayısı ile sağlık bakanlığımız, iç işleri bakanlığımız ve diğer bakanlıklarımız bu süreci takip ediyorlar. Bugün sağlık bakanımızın açıklamaları var biliyorsunuz. Hastanelerimizde yerlerimiz mevcut.  Dolayısı ile panik yapmaya gerek yok.” diye konuştu.

Vali Doğan’a esnaf ziyaretinde Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Esznaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, kurum ve kuruluşların müdürleri eşlik etti. (Hüseyin BAYRAKTAR)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz