CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, çiftçilerin mağduriyetini önlemek üzere, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yazılı olarak cevap vermesi istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

,

Tokdemir verdiği soru önergesinde,  Sulama Birliklerinin yapısının suyun özelleştirmesine zemin hazırladığını iddia ederek, “ Çiftçilerimiz suyu pahalıya kullanıyor, üretici sulama parasını ödemekte zorlanıyor. Borcunu ödemeyen çiftçilerimize sulama birlikleri tarafından icra takibi ve kapısına avukat gönderip çiftçilerimizi zor duruma düşürüyorlar.” dedi.

Tokdemir verdiği soru önergesinde Bakan Pakdemirli’ye 4 soru sordu. Tokdemir’in soruları şöyle, “Hatay ili genelinde sulama birliklerine kayıtlı toplam çiftçi sayısı kaçtır? Hatay ili genelinde sulama birliklerine su borcu olan çiftçi sayısı ve toplam borç ne kadardır? Sulama birliklerine borcu olan çiftçilerimizin borçlarının yapılanmasıyla ilgili herhangi bir çalışma söz konusu mudur? Hatay ili genelinde sulama birliklerine borcu olup da icra takibi başlatılan çiftçi sayısı kaçtır?” (Hüseyin BAYRAKTAR)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz