ATAKAŞ Hatayspor, şampiyon olup süper lige çıktığında, herkesin korkuları vardı. Acaba asansör takım olur muyuz? diye.

Ama nasıl olmasın…

Lig bitti, önünüzde hem transfer yapıp hemde lige hazırlanmak için sadece ve sadece 1,5 ay var. Hem transfer yapacaksınız, hem lige hazırlanacaksınız, bide bunun üzerine birde teknik direktör bulacaksınız.

İnanın kolay değil.

Hele süper lig tecrübesi olmayan bir yönetim için hiçte kolay değil.

Kurtlar sofrasına oturuyorsunuz, kendinize göre bir takım hazırlıklar yapmışsınız ama yaptığınız hazırlıklar yeterli mi değil mi? Bilmiyorsunuz.

Birde her aldığınız karar sonrası sosyal medya denen illette eleştiriliyor, yerden yere vuruluyorsunuz. Teknik Direktörümüz Ömer Erdoğan diyorsunuz. Vay diyorlar… Ömer Erdoğan’da kimmiş, süper lig tecrübesi bile yok. Bu adamdan hiçbir şey olmaz. Hatayspor bu adamla kümeye gider, diyorlar.

Forvet aldık adı AaronBoupentza diyorsunuz. Böyle forvet mi olur? Oynadığı bilmem ne kadar maçta bilmem ne kadar gol atmış. Bu forvet falan değil diye yine yerden yere vuruluyorsunuz.

Eleştiriliyor, eleştiriliyor ve yine eleştiriliyorsunuz.

Kimse demiyor adamlar işlerini yapsın, takım sahaya çıktıktan sonra konuşalım diye. Herkes peşin satan gibi eleştirilerini peşin peşin yapıyor.

Olumlu düşünen en azından benim gördüğüm kimse yok.

Her şeye rağmen, yapılan belden aşağı eleştirilere ve baskılara rağmen transferler yapılıyor. Takım iyi veya kötü lige hazırlanıyor.

Ama eleştiriler dürmek bilmiyor. Bilgisayarın başına oturan, cep telefonunu eline alan yönetime sallıyor da sallıyor. İşin kötüsü bilende sallıyor, bilyende. Sanırsınız ki kıyamet kopacak. Şimdi sorsanız biz sadece uyardık diyecekler.

Neyse o 1.5 aylık süre su gibi akıp gidiyor. Lig kapıya dayanıyor ve ilk maç geçen yılın süper lig şampiyonu MedipolBaşakşehir.

Lige yeni çıkmış bir takım için hiçte kolay bir maç değil.

Bu önemli maç birde Antakya’da değil Gaziantep’te oynanacak. Hem de yapılan tüm hazırlıklara rağmen.

Takım sahaya çıkıyor. Rakip koskoca MedipolBaşakşehir, geçen sezonun süper lig şampiyonuikağıt üzerinde favori. Ve maç başlıyor. Ama nasıl bir başlangıç. AtakaşHatayspor, maça öyle bir başlıyor ki sanki 40 yıldır süper ligde mücadele ediyor.

Rakibine açık vermiyor. Geçen yılın süper lig şampiyonu MedipolBaşakşehir çaresiz. Favori takım pozisyon bulabilmek için neredeyse el açacak.

Aslanlar gibi mücadele eden, sahada savaşan AtakaşHatayspor karşısında adeta yokları oynuyor. İlk 10 dakika başa baş bir mücadele oluyor. Sonra sazı MedipolBaşakşehir eline alıyor. Himde öyle böyle değil. Bir ara saydım Başakşehir’in atağında kaleci hariç AtakaşHatayspor’un 6 pasında tam 7 futbolcu var.

Buna rağmen AtakaşHatayspor rakibine pozisyon vermiyor ve 36. Dakikada rakibinin fişini çekiyor.

TFF 1. Ligde elde edilen şampiyonlukta büyük katkı sağlayan Selim Ilgaz, Diof’un mükemmel pasıyla kaleci Mert Günok ile karşı karşıya kalıyor. Başkası olsa eli ayağına dolaşır. Sonuçta karşınızda milli takımın kalecisi var. Ama Selim öyle rahat ki alıyor topu iki tıklıyor. Milli takım kalecisini yere yatırıp, boş kaleye topu salıyor.

İnanılmaz bir duygu.

Golll..Evet golll…

AtakaşHatayspor 53 yıl sonra çıktığı süper ligde ilk golünü atıyor. Golü atan Selim, Süper ligde ilk golü atan futbolcu olarak takımının tarihine geçiyor. Bu ne büyük gurur.

Devre arasında spor yorumcularını dinliyorum. Bu maç böyle bitmez düşüncesinde birleşiyorlar.

Haklı çıkıyorlar.

90+5’de bu kez sahneye Barbosa çıkıyor. Treore’nin mükemmel pasına Barbosa dokunuyor. Top girecek ya, tıngır mıngır filelere gidiyor.

Ve Hatayspor Süper Ligdeki ilk galibiyetini hemde bir önceki sezonun şampiyonunu mağlup ederek alıyor. Allah’ım bu ne büyük bir gurur. Bu ne büyük bir mutluluk.

Eleştiri yapanlar nerde?

Bari çıkın Emör Erdoğan’dan özür dileyin, yönetimden, bu takımı kurmak için gece gündüz emek veren yöneticileri kutlayan ama nerede…

Varsın saklansınlar, varsın görünmesinler… Ama bundan sonra da seslerini çıkarmasınlar.

Süper ligde ilk maçını sanki bu ligde 40 yıldır oynuyormuş gibi oynayan, rakibi karşısında ezilmeyen, ezilmediği gibi evine puansız gönderen tüm teknik kadro ve futbolcuları kutluyorum. Ayrı bir tebrikte Hatayspor yönetimine gönderiyorum. Evet sadece bir maç oynadık ve kazandık.

Bir maç kazandık hemen methiyeler dizmişsin demeyin…ÇünküAtakaşHatayspor aldığı galibiyet kadar gelecek içinde ümit verdi.

Selam olsun emeği geçen herkese…

 

 

 

 

 

 

 

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz