2022 İHRACAT BİRİNCİSİ MİRBEY UN OLDU

  • Eklenme Tarihi :01.10.2023 | 16:11
  • Muhabir :

MUHABİR: ESRA TURAN

2022 İHRACAT BİRİNCİSİ MİRBEY UN OLDU

Hatay’ın Antakya İlçesi’nde gerçekleştirdiği yatırımlarla Hatay ve ülke ekonomisine istihdam yaratarak katkı kazandıran Mirbey Un Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (AHBİB) tarafından 2022 yılında Hatay’da en fazla ihracat gerçekleştiren birinci firma oldu.

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonunda Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (AHBİB) tarafından her yıl geleneksel olarak Mersin’de düzenlenen İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde birincilik ödülü AHBİB Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Memiş tarafından Mirbey Un Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Mirioğlu’na takdim edildi.

Düzenlenen gecede ödülünü alarak kısa bir konuşma yapan Mirbey Un Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Mirioğlu, “Mirbey Un Gıda San. Tic. Ltd. Şti olarak meslek hayatımızdaki gurur verici günlerimizden birini yaşamanın onuru ile özveri ile çalışmamızın 2021 yolunda karşılığını bölgemizde en fazla ihracat yapan firmalar arasında 2’nci olduğumuz değerlendirmenin ardından 2022 yılında da bu başarıyı birincilikle taçlandırdık. Yaşanan Asrın Felaketinin ardından bölgemizde üretmeye, istihdama ve ihracata katkılarımızın artarak devam edeceğini belirtmek isterim. Başta bu geceyi düzenleyen AHBiB’e, sevgili aileme, değerli çalışma arkadaşlarıma, saygıdeğer tedarikçilerimize şahsım ve Mirbey Un Fabrikası olarak teşekkürü bir borç bilirim. Saygılarımla.” dedi.