4 İLÇEYE EN FAZLA 15 DAKİKA MESAFEDE

  • Eklenme Tarihi :18.09.2023 | 10:48
  • Muhabir :

ŞENKÖY SANAYİ SİTESİ BÖLGEYE İVME KATACAKTIR

4 İLÇEYE EN FAZLA 15 DAKİKA MESAFEDE

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, yıllar önce yatırım alanları kapsamında Yayladağı Belediyesi ve Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Mehmet Alakuş tarafından projelendirilerek Bölgenin En Prestijli Sanayi Sitesi olma konumunda olan Şenköy Sanayi Sitesi’nin yapılacağı alanı ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Şenköy Sanayi Sitesi’ne ziyareti gerçekleştiren Hatay Valisi Mustafa Masatlı’yı Yayladağı Kaymakamı Halil Yazıcı, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, Ak Parti Yayladağı İlçe Başkanı Doğan Gürlen, Antakya Ticaret Borsası Genel Sekreteri Metin Kuseyri, Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri, Hatay Şenköy Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Alakuş, Şenköy Mahalle Muhtarı Abdulla Burakçın ve çevre mahalle muhtarları karşıladı.

Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ne bağlı Şenköy Mahalle sınırları içerisinde bulunan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2023 yatırım planına alınarak ihale aşamasında olan Bölgenin En Prestijli Sanayi Sitesi konumunda olan Şenköy Sanayi Sitesi’ni ziyaret eden Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Şenköy sınırları içerisinde yapılacak olan sanayi sitesini yerinde inceleyerek, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın ve Hatay Şenköy Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Alakuş’tan bilgiler aldı.

ŞENKÖY SANAYİ SİTESİ BÖLGEYE İVME KATACAKTIR

Şenköy Sanayi Sitesi’nin alan açısından elverişli olmasından dolayı bölge adına büyük bir kazanım olduğunu belirten Hatay Valisi Mustafa Masatlı, “Yıllar önce projelendirilen ve hayata geçirilen Şenköy Sanayi Sitesi bölgeye büyük bir ivme katacaktır. Projenin tamamlanıp Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda ihale aşamana getirilmesi durumunda bizler de Hatay Valiliği olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız. Böyle bir yatırım projesinin Hatay’a kazandırılması konusunda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

BAŞKAN YALÇIN’DAN VALİ MASATLI’YA TEŞEKKÜR

Bölgenin yatırım yapılacak güvenli bir zeminde olduğunu belirterek Vali Masatlı’ya proje hakkında bilgiler veren Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, “Şenköy Sanayi Sitesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2023 programına alınan proje kapsamında tahmini 2 milyar 780 milyon liralık bütçe ile içerisinde 1500 Kişilik istihdam alanı, 148 adet işyeri ve toplam 324 dekar alan yapımı planlanmaktadır. Projenin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mehmet Fatih Kacır, Hatay Valimiz Sn. Mustafa Masatlı, Ak Parti Hatay Milletvekilimiz Sn. Adem Yeşildal, Şenköy Sanayi Kooperatifi Başkanı Sn. Mehmet Alakuş'a teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

4 İLÇEYE EN FAZLA 15 DAKİKA MESAFEDE

Şenköy sınırları içerisinde tapılması planlanan Şenköy Sanayi Sitesi’nin merkez Antakya’ya 10 dakika, Defne İlçesi’ne 5 dakika, Altınözü ve Yayladağı İlçesi’ne 15 dakika uzaklıkta olması bölgenin hem ulaşım açısından, hem de yatırım alanı açısından Bölgenin En Prestijli Sanayi Sitesi olarak göze çarpıyor. (ESRA TURAN)