42 AİLEYE 882 KEÇİ VE TEKE DAĞITILDI

  • Eklenme Tarihi :16.12.2022 | 09:23
  • Muhabir :

Hatay İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından projelendirilen Küçük Baş Hayvan Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Yayladağı İlçesi’nde 42 aileye 882 adet damızlık keçi ve teke dağıtımı gerçekleştirildi.

42 AİLEYE 882 KEÇİ VE TEKE DAĞITILDI

Hatay’ın Yayladağı İlçesi’nde Hatay İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından proje kapsamında hayvancılık ile geçimini sağlayan ailelere yönelik gerçekleştirilen dağıtım törenine Hatay İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Gökçe, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, Ak Parti Yayladağı İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve ilçe kurum amirleri ile vatandaşlar katılım gösterdi.

Gerçekleştirilen dağıtım töreninde bir konuşma yapan Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, “İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından projelendirilen "Küçük Baş Hayvan Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında ilçemizde 42 aileye 882 adet damızlık keçi ve teke dağıtımını Kaymakamımız Sn. Ömer Faruk Gökçe, İl Tarım ve Orman Müdürü Sn. Ergün Çolakoğlu ve İlçe Kurum Amirlerimiz ile birlikte gerçekleştirdik. Ailelerimize hayırlı olsun. Projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen Milletvekilimiz Sn. Sabahat Özgürsoy'a teşekkürlerimizi sunuyoruz. ” dedi.(Haber Merkezi)