AHLAT’TA DEFNE İPEĞİ’NE YOĞUN İLGİ

  • Eklenme Tarihi :30.08.2023 | 10:29
  • Muhabir :

Unutulmaya yüz tutmuş meslek dallarından biri olan İpekböceği

AHLAT’TA DEFNE İPEĞİ’NE YOĞUN İLGİ

Bitlis Ahlat Belediyesi tarafından 21-26 Ağustos 2023 tarihleri arasında düzenlenen Malazgirt Zaferi’nin 952’nci yıldönümü törenlerine katılmak üzere davet edilen Defne Belediyesi İpekböceği Yetiştiricisi ve İpek Dokuma Ustası Tülay Genç tarafından sergilenen Defne İpeği ürünlerinin bulunduğu stant ziyaretçi akınına uğradı.

Unutulmaya yüz tutmuş meslek dallarından biri olan İpekböceği Yetiştiriciliği ve İpek Dokuma Sanatını yeniden Hatay’a kazandıran Defne Belediyesi İpekböceği Yetiştiricisi ve İpek Dokuma Ustası Tülay Genç tarafından açılan stant ziyaretçi akınına uğradı. Bitlis’in Ahlat İlçesi’nde düzenlenen törenlerde Defne Belediyesi tarafından açılan standı İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Aktaş, Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, İçişleri Bakanlığı Daire Başkanı Suna Üstüner, Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Süner ve Ak Parti Bitlis İl Başkanı Kadir Kösteçi ile birlikte çok sayıda vatandaş ziyaret etti.

VALİ KARAÖMEROĞLU VE EŞİNE DEFNE İPEĞİ ŞAL HEDİYE EDİLDİ

Bitlis’in Ahlat İlçesi’nde düzenlenen Malazgirt Zaferi’nin 952’nci yıldönümü törenleri sonrasında stantları ziyaret eden Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu ve eşi ile ilçe kaymakamları eşlerine Defne Belediyesi İpekböceği Yetiştiricisi ve İpek Dokuma Ustası Tülay Genç tarafından Defne İpeği’nden yapılmış olan birer şal hediye edildi. (ESRA TURAN)