AİLECE HALKA TATLI ÜRETİYORLAR

  • Eklenme Tarihi :16.05.2023 | 11:15

Hatay’ın Erzin İlçesinin Esnaf Kefalet Kooperatifi eski Başkanı Halil Ulutaş’ın kurduğu modern halka tatlı imalathanesi, hem kent halkının damak tadına hitap ediyor, hem de özel organizasyonlar için üretim yapıyor.

AİLECE HALKA TATLI ÜRETİYORLAR

Erzin Uğur Mumcu Caddesi üzerinde bulunan işletmeciliğini Halil Ulutaş’ın yaptığı Ulucan ekmek fırın yanında, ayrıca Modern halka tatlı üretimine başlandı.

AİLECE ÇALIŞIYOR VE ÜRETİYORUZ

Güney bölgesinin vazgeçilmez sokak lezzetleri arasında yer alan, vatandaşların ayaküstü tükettiği halka tatlıyı, yerinde satışın yanı sıra özellikle insanların bir araya geldiği organizasyonlarda da talebe göre üretim yapmayı planladıklarını belirten işletmeci Halil Ulutaş “Erzin halkı tatlı sever. Biz de halkımızın beklentilerine, damak tadına hitap etmek için, geçmişten gelen bir gelenekle, insanların ağızını tatlandırmak istedik. Halka tatlı imalatına yeni başlamış olmamıza rağmen, aldığımız tepkiler çok güzel, ilgi bizlere işimizi genişletme umdu veriyor. Ailece çalışıyor, üretiyoruz” dedi.

Erzin halkımın beğenisini kazanan halka tatlısını şimdilik ilçeye ürettiklerini belirten Ulutaş, yakın zamanda komşu ilçelerden gelen organizasyon siparişlerini de karşılayacaklarını da sözlerine ekledi. (Haber Merkezi)