ALTIN KOTASI KUYUMCULARI ETKİLER

  • Eklenme Tarihi :12.08.2023 | 02:44

Cumhurbaşkanının almış olduğu altın ithalatı ile ilgili resmi gazete yayınlanan kota uygulaması kuyumculuk sektörünü, piyasalarda alış ve satışı nasıl etkileyecek?

ALTIN KOTASI KUYUMCULARI ETKİLER

Kuyumcu Ahmet Tamer Tunal Altın kotasının kuyumcuları da piyasaları da etkileyeceğini ifade ederek “Yeni çıkan altın ithalatının ile ilgili kota bizi etkileyecektir. Fiyatlar yükselecek, Biz satış yapamayacağız, vatandaş alımda zorlanacak” dedi.

ÇEYREK ALTIN FİYATI 2.950 TL OLDU

Altında kota uygulaması öncesinde yakınlarına insanların yarım gram götürebildiğini vurgulayan kuyumcu Ahmet Tamer Tunal “Yarım gram altın götüremeyince altın almayıp normal para takımı olacak bu durum altın satışlarını ve biz kuyumcuları etkileyecektir. Altın ithalatında kota uygulaması 08 Ağustos 2023 itibariyle Resmi gazetede yayınlandı. Bugün itibari ile altına kota konulmasıyla birlikte zam geldi. Dün çeyrek altın fiyatı 2.820 TL idi. Güncel olan fiyat 2.950 TL oldu. Bugün altın fiyatlarında bir yükseliş oldu. Bir günde bu fiyat çıktıysa altın gördüğü yeri unutmaz geri aynı yere gelecektir. Bence altın fiyatları daha da yükselecek” diye konuştu. (Haber Merkezi)