Artık Ara değil aranan eleman’ olacaklar

  • Eklenme Tarihi :26.01.2024 | 18:59
  • Muhabir :Haber Merkezi

Artık Ara değil aranan eleman’ olacaklar

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe desteği almaya hak kazanan, Sarıseki Çelik İhracatçıları Birliği Recep Sami Yazıcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin projeye dahil olan 15 öğrencisi stajlarını Avusturya Viyana’da tamamladı.

Çelik İhracatçıları Birliği Recep Sami Yazıcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından 2022-1-TR01-KA122-VET-000078971 numaralı ve ‘Ara Eleman Değil, Aranan Elemanlarız’’ adlı projesi 01 Haziran 2022 ile 30 Kasım 2023 tarihleri arasında uygulandı. Proje kapsamında 15 öğrenci ve  3 öğretmen rehberliğinde Avusturya Viyana’da staj yaptı.

Proje kapsamında Avrupa'da (Avusturya'nın başkenti Viyana’da) Elektrik Ark - Hibrit Kaynak Yöntem ve Teknikleri’ konusunda staj yapan öğrenciler mesleki beceri kazanarak, İngilizce iletişim yeterlilikleri attırdılar. Kültürel diyalog içerisine giren öğrenciler birçok konuda fikir alışverişinde bulundular.

Yaşanan deprem felaketi sonrasında öğrencilerin yeniden hayata dönmesini, kaybettikleri motivasyonu yeniden kazanmalarını sağlayan proje sonrasında öğrenciler tüm destekler için Türkiye Ulusal Ajansına, Hatay Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ettiler.