ATSO TOBB’UN GENEL KURULUNA KATILDI

  • Eklenme Tarihi :18.05.2024 | 13:35
  • Muhabir :Haber Merkezi

ATSO TOBB’UN GENEL KURULUNA KATILDI

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Türkiye odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB)  80. Genel Kuruluna katıldı.

 

Genel kurul sonrasında bir paylaşım yapan Antakya Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Hikmet Çinçin, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Konferans Salonu’nda  gerçekleştirilen TOBB, 80. Genel Kurul’un ardından Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Serdar Şahutoğlu, Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Çemtaş, Meclis Üyemiz İbrahim Uçar, Genel Sekreterimiz Ali Mullaoğlu ve TOBB Hatay İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Dablan ile birlikte Türkiye Odalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ettik.

Ziyaret esnasında Başkanımıza İlimizin 6 Şubat tarihinde meydana gelen ve ilimizde büyük tahribat yaratan depremin izleri ve deprem sonrasında yaşanan süreci aktarma fırsatı yakaladık. Deprem sonrasında Oda Üyelerimiz tarafından bizlere aktarılan birçok sorunun çözülmesi noktasında taleplerimizi dile getirdik.

Bu talepler; Ödenmeyen KOSGEB hibe ve kredilerinin, nakit akışında büyük sıkıntılar yaşayan üyelerimizi bir kez daha mağduriyete uğrattığını, İlimizin bir an önce “Özel Afet Bölgesi” ilan edilmesi gerekliliğini, Mücbir sebep nedeni ile sgk ve vergi muafiyetlerinin uygulanmasını ve KGF ve yüksek faiz oranlarının yarattığı mağduriyetler ile ilgili istişarelerde bulunduk.

Ayrıca Deprem sonrasında şehrimizin yeniden inşası noktasında belirlenen Rezerv alanları ile ilgili sorunları ve  yeniden yapılanması sürecinde planlama konusunda yaşanılan belirsizliği aktararak bir an önce belirsizliğin ortadan kaldırılması gerektiğini  ve yeniden yapılanma sürecinde ilin tüm dinamiklerinin sürece dahil edilmesi konularında fikir alışverişi yaptık. Ağırlamalarından dolayı Sayın Başkan’a teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.