AYŞE KADIN FASULYESİ 15 LİRA

  • Eklenme Tarihi :23.11.2022 | 14:12
  • Muhabir :

Yerli Ayşe Kadın Fasulyesi tezgahlara düştü. Kilosu 12.50 ve 15 liradan satılan Ayşe Kadın Fasulyesine vatandaşlarda yoğun ilgi gösteriyor.

AYŞE KADIN FASULYESİ 15 LİRA

Antakya, Samandağ ve Yayladağı’nda bereketli geçen fasulye hasadından sonra yerli Ayşe kadın fasulyesi  Pazar tezgâhlarındaki yerini aldı. Taze fasulyenin bu yıl bereketli ve kaliteli olmasından dolayı çiftçilerin yüzü gülerken bu memnuniyet vatandaşlara da yansıdı. Yerli fasulyenin Pazar tezgâhlarına çıkmasıyla fasulyenin fiyatı 2-2,5 lira civarına düştü. Geçtiğimiz hafta 17.50 liradan satılan Ayşe Kadın Fasulyenin kilogram fiyatı bu hafta 15 liradan satıldı. Fiyatlardaki düşüşte yerli yetiştirilen fasulyenin tezgâhlara çıkması ve fasulyenin bol miktarda olması etkili oldu.

Taze fasulyenin bol miktarda yetişmesi ve kaliteli olması hem çiftçilerin hem de vatandaşların yüzünü güldürdü. Pazar esnaflarından Mehmet Esener, “Geçen hafta ilçe dışından gelen taze fasulye kilosu 15.50 liradan satılmaktaydı. Bu hafta 15 liradan satıyoruz. İlimizde üretilen mahsulün maliyetinin düşük olması ve bol miktarda olması nedeniyle fiyatı düştü. Buda vatandaşlarımızın yüzünü güldürdü.” diye konuştu.