BEYZADE ERKEK KUAFÖRÜ YENİ YERİNDE HİZMETE GİRDİ

  • Eklenme Tarihi :04.01.2024 | 15:17
  • Muhabir :MUSTAFA SAĞLAM

BEYZADE ERKEK KUAFÖRÜ YENİ YERİNDE HİZMETE GİRDİ

6 Şubat’ta Hatay’da meydana gelen ve Asrın Felaketi olarak nitelendirilen depremde işyerinin yıkılmasının ardından barınmak için şehir dışına ailesini yerleştiren Beyzade Erkek Kuaförü İşletmecisi Şenköylü Hüseyin (Küllük) Göktürk, memleket hasreti ile yeniden Antakya’ya dönerek yeniden kaldığı yerden hizmete girdi.

 

6 Şubat’ta Hatay’da meydana gelen deprem sonrasında çocuklarının eğitimden geri kalmaması için ailesini şehir dışına yerleştirmesinin ardından memleket hasreti ile yenden Antakya’ya dönüş yapan Beyzade Erkek Kuaförü İşletmecisi Hüseyin Göktürk, Defne İlçesi’ne bağlı Çekmece Mahallesi’nde faaliyete giren İstanbul-Hatay Kardeşlik Çekmece-3 Çarşısı No:81’de yeniden hizmete başladı. Baba mesleği olan kuaförlük mesleğine küçük yaşlarda başlayan ve daha sonra yaklaşık 11 yıl yurtdışında çalışan Beyzade Erkek Kuaförü İşletmecisi Hüseyin Göktürk, 6 Şubat depremi öncesinde 20 yıldır Antakya İlçesi’ne bağlı Cebrail Mahallesi’nde hizmet veriyordu.

MEMLEKET HASRETİ İLE YENİDEN BABA MESLEĞİNE DÖNDÜ

Yeniden memleketi olan Antakya’ya döndüğü için mutlu olduğunu belirten Beyzade Erkek Kuaförü İşletmecisi Hüseyin Göktürk, “6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında Antakya’da bulunan ev ve işyerimin yıkılması sonrasında çocuklarımın eğitimi için şehir değiştirmek zorunda kaldık. Aradan geçen zaman sonrasında çocukluğumdan bu yana sürdürmüş olduğum mesleğimden de uzun bir süre ayrı kalmak zorunda kaldım. Meydana gelen deprem sonrasında üzerimizde oluşan psikolojik çöküntü sonrasında yeniden ayağa kalkmak için çocukluğumdan bu yana sürdürdüğüm baba mesleği olan kuaförlük mesleğine yeniden döndüm. Çekmece Mahallesi Çevre Yolu Caddesi İstanbul-Hatay Kardeşlik Çekmece-3 Çarşısı No:81 Defne-Hatay adresinde yeniden Beyzade Erkek Kuaförü olarak yeniden faaliyete kaldığımız yerden devam ediyoruz. Prefabrik işyerinin tahsisi konusunda emek gösteren herkese teşekkür ediyor, 6 Şubat’ta meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.” dedi.