CEPLE GÖRÜŞMEDE TAVAN FİYAT BELİRLENDİ - Hatay Söz Gazetesi

CEPLE GÖRÜŞMEDE TAVAN FİYAT BELİRLENDİ

  • Eklenme Tarihi :06.04.2024 | 08:41
  • Muhabir :Haber Merkezi

CEPLE GÖRÜŞMEDE TAVAN FİYAT BELİRLENDİ

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren tarife güncellendi. Ceple görüşmede tavan fiyat belirlendi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu\'nun belirlediği yeni tavan fiyatlar 1 Nisan\'dan itibaren hayata geçti. Tarifede enflasyonun çok altında sınırlı artışa gidildi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), ceple görüşmede tavan fiyatı açıkladı. Kurum, mobil haberleşme sektörüne ilişkin 1 Nisan\'dan itibaren geçerli olacak fiyatları duyurdu.

CEPLE GÖRÜŞMEDE TAVAN FİYAT!

6 ayda bir düzenli olarak tavan fiyat açıklayan BTK, bu kez vatandaşlardan operatörlerin uyguladığı ücret tarifelerine yönelik gelen şikâyetleri göz önünde bulundurarak enflasyonun çok altında sınırlı bir tarife artışına gitti. Buna göre mobil haberleşmede daha önce dakikası 2.45 TL olan yurtiçi arama tarifesi yüzde 27.34 artırılarak 3.12 TL\'ye yükseltildi.

MİLYONLARCA VATANDAŞI İLGİLENDİRİYOR!

Yurtdışı aramaların dakikası da aynı şekilde 24.57 TL\'den 31.35 TL\'ye yükseltildi. Vatandaşlar geçen yıla oranla fahiş oranda artan cep telefonu paket ve tarife fiyatlarını BTK\'ya şikâyet ederken, kurum ise gelen bu şikâyetleri dikkate alarak her 6 ayda bir belirlediği \"Mobil elektronik haberleşme hizmetleri azami ücret tarifesi\"nde bu dönem sınırlı oranda bir artışa gitti.

1 NİSAN\'DAN İTİBAREN HAYATA GEÇTİ

BTK\'nın Turkcell, Vodafone ve TT Mobil\'in uyması amacıyla yayınladığı yeni tavan ücretler 1 Nisan tarihinden itibaren hayata geçti. Buna göre mobil haberleşmede daha önce dakikası 2.45 TL olan yurtiçi arama tarifesi yüzde 27.34 artırılarak 3.12 TL\'ye yükseltildi. Yurtdışı aramaların dakikası da aynı şekilde 24.57 TL\'den 31.35 TL\'ye yükseltildi. Yurtiçi kısa mesaj ücreti 2.23 TL olurken, yurt dışı kısa mesaj ücret tarifesi ise 5.51 TL oldu.