Defne Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi Açıldı - Hatay Söz Gazetesi

Defne Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi Açıldı

  • Eklenme Tarihi :05.04.2024 | 12:51
  • Muhabir :Haber Merkezi

Defne Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi Açıldı

Asrın felaketi sonrasında kısa bir sürede tamamlanarak depremzedelerin tedavileri için faaliyetlerine başlayan Defne Devlet Hastanesi hizmet verdiği Polikilinik ve ünite sayısını artırmaya devam ediyor.Bölgede en çok ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerinden biri olan Diyaliz konusunda hamle yapan Defne Devlet Hastanesi 7/24 hizmetin verileceği 9 yatak/cihaz kapasiteli Diyaliz ünitesini hizmete açtı.

 

Defne Devlet Hastanesi Yönetimi tarafından yapılan açıklamada:” Hastanemizde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan 9 yatak/cihaz kapasiteli Diyaliz ünitesi hizmete açılmış olup hasta kabulüne başlamıştır. Günde 3 seans olarak hizmet verecek ünitemizde aynı zamanda acil Diyaliz ihtiyacı gelişen hastalarımız için 7/24 hizmet verecek 2 adet cihaz bulunmaktadır. Ünitemizde 1 Dahiliye Uzmanı, 3 hemşire ve 1 Tekniker görev yapmaktadır.”denildi.

Diyaliz ünitesinde tedavi görmeye başlayan vatandaşlar kendilerine bu imkanı sağlayan İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri ile Defne Devlet Hastanesi yöneticilerine teşekkür ederken 7/24 hizmet veren Diyaliz Ünitesi çalışanlarına şükranlarını sundular.