DEFNE’DE KADIN EMEĞİ ETKİNLİĞİ - Hatay Söz Gazetesi

DEFNE’DE KADIN EMEĞİ ETKİNLİĞİ

  • Eklenme Tarihi :28.04.2024 | 13:08
  • Muhabir :Haber Merkezi

DEFNE’DE KADIN EMEĞİ ETKİNLİĞİ

Defne Belediyesi ve Mavi Kalem Derneği İşbirliği ile ilçede Kadınlar İşini Kursun projesi çerçevesinde kadın emeği etkinliği düzelendi. Düzenlenen etkinliğe Defne Belediye Başkanı Halil İbrahim Özgün, Mavi Kalem Derneği yönetim kurulu, üyeleri ve kadınlar katıldı.

 

Kadın Emeği etkinliğinin açılışını yapan Defne Belediye Başkanı Halil İbrahim Özgün, “Defne Belediyesi ve Mavi Kalem Derneği işbirliği ile düzenlenen Kadınlar İşini Kursun Projesinin Kadın Emeği Etkinliği Subaşı parkında gerçekleşti.  Kadınlarımız etkinlikte tezgah kurup ürünlerini sergilediler ve işlerini tanıttılar. Aynı zamanda hazırlanan ticari bilgilendirme toplantılarına da katıldılar. Kooperatifleşme ve ürünlerin pazarlanması konusunda her zaman kadın ve genç girişimcilerimizin yanında olacağımıza dair sözümüz var.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kadın emeği etkinliğine katılan üreteci kadınların ürünlerini sergiledikleri stantlar ziyaret edildi. Şenlik havasında geçen etkinlikte emekçi kadınlar böyle bir etkinlik düzenleyen Defne Belediyesi’ne ve Mavi Kalem Derneği’ne teşekkür ettiler.