DİKİŞ KURSU ÜÇ YÖNDEN KAZANDIRIYOR - Hatay Söz Gazetesi

DİKİŞ KURSU ÜÇ YÖNDEN KAZANDIRIYOR

  • Eklenme Tarihi :11.07.2024 | 11:38
  • Muhabir :Haber Merkezi

DİKİŞ KURSU ÜÇ YÖNDEN KAZANDIRIYOR

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Halk Eğitim Müdürlüğü’nün İbrahim Çeçen Vakfı konteyner kentte açtığı dikiş kursu, kursiyerlerini üç yönden kazandırdığı bildirildi.

İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Kurs şefi Münevver Dike yönetiminde, İbrahim Çeçen Vakfı konteyner kentte yaşayan 24 kursiyerin katıldığı Dikiş Kursu'nda, kursiyerlerle birlikte yürütülen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Konteyner kentte açılan kursa ilgi gösteren depremzede kadınları, hem meslek öğreniyor, hem de aldıkları siparişleri yaparak ev ekonomisine katkı sunuyor, aynı zamanda çalışma ortamında kendilerini terapi ediyorlar. 

Konteyner kentte çalışmaları kursiyerlerle birlikte sürdürdüklerini ifade eden Kurs şefi Münevver Dike “Kursiyerlerimizle birlikte dikiş çalışmaları yapıyor, onlara maddi ve manevi destek olmaya çalışıyoruz. Dışarıdan aldığımız işlerle ek katkı sağlayarak kursiyerlerimizin gelir seviyelerine destek oluyoruz. Son zamanlarda aldığımız perde siparişlerini başarıyla tamamlayarak teslim ettik. Ayrıca mezuniyet için kıyafetler dikerek, ihtiyaç duyanlara kıyafetler üretiyoruz" dedi.

DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYORUZ

Kursiyerlerin ilk başta kendi ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten Kurs şefi Münevver Dike “Bir deprem süreci yaşadık ve halen ruhsal ve fiziksel olarak bu süreci atlatmaya çalışıyoruz. Birçok insanımızın evi yıkıldı ve hiç eşyaları kalmadı. Gelen yardımları, ihtiyaç sahipleri için düzenleyip dikerek değerlendiriyoruz. Bu süreçte kursiyerlerimizle aramızda güçlü bir aile bağı oluştu. Onlar hem aktivite hem de iş öğrenme açısından büyük mutluluk yaşıyorlar. Kendi bayramlıklarını dikip giydiklerinde büyük mutluluk duyuyorlar. Bu şekilde ilerlemeye ve destek vermeye devam ediyoruz" diye konuştu.

 İskenderun Halk Eğitim Dikiş Kursu, hem eğitim hem de toplumsal dayanışma açısından önemli bir rol üstlenerek, kursiyerlerin hayatlarına olumlu katkılarda bulunuyor.