DÖRTYOL’DA MOTORLAR MAVİLİKLERE SÜRÜLDÜ - Hatay Söz Gazetesi

DÖRTYOL’DA MOTORLAR MAVİLİKLERE SÜRÜLDÜ

  • Eklenme Tarihi :15.04.2024 | 13:50
  • Muhabir :Haber Merkezi

DÖRTYOL’DA MOTORLAR MAVİLİKLERE SÜRÜLDÜ

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde 31 Mart yerel seçimleri sonucu Belediye Başkanı olan Cumhuriyet Halk Partili Dr. Bahadır Amaç, düzenlediği "Motorları Maviliklere Süreceğiz" etkinliğiyle tekne turuyla kent halkını denizle kucaklaştırdı.

 

Dörtyol Belediyesinin gerçekleştirdiği çok renkli ve coşkulu geçen “Motorları Maviliklere Süreceğiz” etkinliğine binlerce Dörtyollu ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Hatay geçen dönem Milletvekilleri Suzan Şahin, İsmet Tokdemir de ilgi gösterdi. Pazar günü Şehir Merkezinden Balıkçı Barınağına motosikletlerle oluşturulan konvoy eşliğinde giden Dörtyolluları arasında Belediye Başkanı Dr. Bahadır Amaç da motor arkasında elinde Türk Bayrağıyla coşkuya ortak oldu. 

TEKNELER MAVİ SULARA AÇILDI

Balıkçı Barınağı'ndan ile " Motorları Maviliklere Süreceğiz" etkinliğinde tekneler mavi sulara açıldı, tur attı. Burada Belediye Başkanı Bahadır Amaç, gökyüzüne güvercin bıraktı. Daha sonra vatandaşlara Belediye Halk Plajı’nda balık ekmek ikramı yapıldı. Çocuklar için de diğer etkinlikler kaydırak oyun parkuru, zıp zıp oyun parkuru, patlamış mısır, pamuk şeker, Animatör, yüz boyama, yarışma, eğlence etkinlikleri de yapıldı.

BİZDE EŞLİK ETTİK

Belediye Başkanı Dr. Bahadır Amaç, pandemi ve deprem yaşayan Dörtyollu vatandaşlara bayram tatilinin son gününde deniz kenarında stres atmaları için etkinlik düzenlediklerini ifade ederek "Çok güzel bir etkinlik oldu. Çabuk organize olduk. Öncesinde teknelerle tur yaptık, daha sonra vatandaşlarımız müzik eşliğinde eğlendi, biz de eşlik ettik” dedi.

DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR

Tekne turuna çocuk, genç ve aileleriyle yaklaşık beş bin kişi katıldığını kaydeden Başkan Amaç “Depremzede olan bu çocuklarımıza ve gençlerimize biraz olsun psikolojik destek olabildiysek ne mutlu bizlere. Şu an alanımızda 15 bin insan var. Katılımcılara ve destek olan kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.