EKİN LGS’DE HEDEFE ULAŞTIRMAYA DEVAM EDİYOR!

  • Eklenme Tarihi :04.07.2022 | 10:45
  • Muhabir :

2022 Yılı Liselere Giriş Sınavı olarak bilinen LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından Ekin Koleji yine fark yaratmaya devam ediyor.

EKİN LGS’DE HEDEFE ULAŞTIRMAYA DEVAM EDİYOR!

Hatay’ın Defne İlçesi’nde Bilimsel Kolektif Eğitim sloganıyla eğitim ve öğretim alanında fark yaratmaya devam eden Ekin Koleji, kısa bir süre önce yapılan 2022 LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından bir kez daha eğitimde farkını ortaya koydu. 2022 LGS sınavına giriş yapan ve sınavı başarıyla kazanan öğrencilerin yüzde 13’ü ilk yüzde 1’lik, yüzde 18’i yüzde 2’lik, yüzde 29’u yüzde 3’lük yüzde 34’ü yüzde 4’lük, yüzde 46’sı yüzde 8’lik, yüzde 57’si yüzde 15’lik, yüzde 72’si ilk yüzde 20’lik dilimde Fen ve Anadolu Liselerine yerleşme başarısı gösterdiler.

2022 LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Fen ve Anadolu Liselerine giriş yapan öğrencilerin başarısı ile ilgili Ekin Koleji Konferans Salonu’nda bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen basın toplantısında Ekin Koleji’nin elde ettiği başarı hakkında Ekin Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Adına Mehmet Karasu tarafından bir açıklama yapıldı.

KİTLESEL BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR

2022 LGS sonuçlarının gösterdiği gibi öğrencilerinin üstün başarı gösterdiğini belirten Ekin Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karasu, “Yüzdelik dilimlerinde yüksek dereceler alarak hedefledikleri başarıyı elde etmişlerdir. 2022 LGS ‘ye göre öğrencilerimizin elde ettikleri yüksek başarı gurur vericidir. Sonuçlara göre öğrencilerimizin göstermiş olduğu bu kitlesel başarı tesadüf değildir. Her yıl olduğu gibi 2022 LGS’ de de çok sayıda öğrencimiz çeşitli Fen ve Anadolu liselerine yerleşmeye hak kazanmışlardır. Disiplinden taviz vermeyen, yaratıcı ve ilgili öğretmen kadrosuyla çalışan, bilimsel eğitim uygulamaları ile öğrencilere farklı bakış açısı kazandıran zengin etütleri ile öğrencinin eksikliklerini tamamlayan, rehberlik ve ölçme değerlendirme çalışmaları ile öğrencinin gelişimine doğru yön veren bir kurum olarak Ekin Hatay’ın en gözde okulu olmayı yine başarmıştır.” dedi.

ÖĞRETMEN, İDARECİ VE ÖĞRENCİ VELİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Ekin Koleji öğrencilerinin elde ettiği başarısından dolayı emeği geçenlere teşekkür eden Ekin Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karasu, “2022 LGS sonuçları Ekin’in yerli bir kurum olarak yerli dinamiklere uygun eğitim anlayışına sahip olduğunu bir kez daha göstermiştir. Ekin öğrencileri bu sonuçlarla kişisel başarıda önde olmayı sürdürmüştür. 2022 LGS’ de Ekin öğrencilerinin göstermiş olduğu üstün başarıda emeği geçen Ekin idarecileri ve öğretmenlerine ve bize güvenen velilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Öğrencilerimize ileriki eğitim hayatlarında başarılarının devamını diliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı. (Murat MUTLU)