ERDOĞAN, DEFNE İPEĞİ STANDINI ZİYARET ETTİ

  • Eklenme Tarihi :14.12.2023 | 11:53
  • Muhabir :ESRA TURAN

 ERDOĞAN, DEFNE İPEĞİ STANDINI ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Cumhuriyetin 100’üncü yılı kapsamında Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen 10. Milletlerarası Türk Halk Kültürü Kongresi’ne katılan İpek Dokuma Ustası Tülay Genç’in bulunduğu standı ziyaret ederek Defne İpeği hakkında bilgiler aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Ankara’da düzenlenen 10. Milletlerarası Türk Halk Kültürü Kongresi’ne davet edilen Kültür Bakanlığı Sanatçısı İpek Dokuma Ustası Tülay Genç, Defne İpeği hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a sunum vererek bilgilendirdi.

6 Şubat’ta meydana gelen ve Asrın Felaketi olarak nitelendirilen deprem sonrasında yaraların sarılması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Kültür Bakanlığı Sanatçısı İpek Dokuma Ustası Tülay Genç, “Unutulmaya yüz tutmuş meslek dallarından biri olan İpek Dokuma Sanatını geleceğe taşımak için çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Bakanlığımızın destek ve katkılarıyla unutulmaya yüz tutmuş, somut olmayan kültürel miras olan dokuma sanatını yaşatmak için her zaman çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Standımızı ziyaretinizden ve desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.