ESKİMİŞ MOBİLYALARI RENKLENDİREN ATÖLYE

  • Eklenme Tarihi :23.03.2022 | 11:18
  • Muhabir :

Hobiyle başladığı eski mobilyaları renklendirme ve restorasyon işini meslek haline getiren Atölye Renk İşletmecisi Gamze Küçüktaş, eski mobilyaları yenileyerek, insanların evine renk ve canlılık katıyor.

ESKİMİŞ MOBİLYALARI RENKLENDİREN ATÖLYE

Günümüzde artık insanların çok fazla paralar vererek eski mobilyalarını yenileriyle değiştirmek yerine, ufak dokunuşlarla evlerine yenilik kazandırmayı tercih ettiklerini söyleyen Küçüktaş, bunun aile ekonomisine de olumlu etkileri olduğunu söyledi.

7-8 YIL HOBİ OLARAK YAPTIM

Mobilya ve ahşap boyama işine başlama hikayesini anlatan Küçüktaş; “Yaklaşık 7-8 yıldır hobi olarak uğraştığım bu güzelliği, 4 yıl önce atölye açarak işe çevirdim. Burada hem keyif aldığım bir işi yapıyorum hem de bu mesleği insanlara öğretiyorum, atölyede kurslar veriyorum. Kurslara katılarak bu işi öğrenen pek çok kadın bu işten para da kazanmaya başladı. Kadınlara bir istihdam sağlamak bizim işimizin de bir amacı aslında. Boyalarımızın çıkış amacı bile bu. Mobilyayı boyayacak olan bir bayanın zımpara yapmadan, astar uygulamadan direk boyaları uygulaması bile büyük kolaylık. Zaman geçtikçe, profesyonelleştikçe bunu işe çevirebiliyorlar. Bu bizi çok mutlu ediyor. Evlerine bu meslekten katkı sağlayan çok bayan var” diye konuştu.

TEKNİK KULLANARAK YENİLİYORUZ

İnsanların kullanmaktan sıkıldıkları mobilyalarını yenileriyle değiştirmek yerine, rengini değiştirerek daha ucuza mal etmeyi daha fazla tercih ettiklerini belirten Küçüktaş; “Kullanmaktan sıkıldığımız mobilyaları yeniden renklendirerek canlandırıyoruz, onlara farklı bir anlam katıyoruz. Mobilyalarda sürekli yeni trendler, yeni renkler çıkıyor. Bizler de eski mobilyaları moda olan mobilyalara dönüştürebiliyoruz. Aynı zamanda aksesuarlarda da dönüşümler yapıyoruz. Kullanabileceğimiz tüm aksesuar ve mobilyalarda, ufak dokunuşlarla, daha az bütçeyle, insanların daha güzel eşyalara sahip olmalarını sağlıyoruz. Eski bir mobilyayı, budak tekniği, eskitme uygulamaları, komple boyama, transfer teknikleri, yaldız uygulamaları gibi pek çok teknik kullanarak yeniliyoruz” dedi.

Son aylarda pek çok ürüne gelen zamların kendilerini de etkilediğini kaydeden Küçüktaş; “Fiyat artışları bizlere de yansıdı maalesef. Boyalarımıza zam geldi. Yarım kilosu 45 TL olan boyalarımız şu an 65 TL’ye satışta ve bu zam bir gecede oldu. Bizi de müşterilerimizi de etkiledi. İnsanların bu tarz hobilerini yapamamalarının sebebi bu zamlar. Yine de her halükarda boyalarla yeniden hayat kattığımız mobilyalarınızı daha az bütçeyle yenilemiş oluyorsunuz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)