ESNAF AYDA 7-8 MİLYON TL KREDİ ALIYOR!

  • Eklenme Tarihi :16.06.2022 | 11:37
  • Muhabir :

Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Şaban Kekeç, son zamanlarda kredi için kooperatiflerine yapılan başvuru sayısında ciddi anlamda artış olduğunu söyledi.

ESNAF AYDA 7-8 MİLYON TL KREDİ ALIYOR!

Ayda yaklaşık 7-8 milyon TL kredi verdiklerini kaydeden Kekeç; “Son zamanlarda esnaf kefalet kooperatifimize ciddi müracaat var. Bir haftada 4-5 milyonluk müracaat oluyor” dedi.

 

Yapılan müracaatların hepsinin kredi onaylının söz konusu olmadığının altını çizen Kekeç “Esnaflar sıkıntı çekiyor, özel bankaların kredi faizleri çok yüksek, bizim faizler 9 olduğu için bizlerden, esnaf kefaletten almak istiyor krediyi. Biz de elimizden geldiği kadar esnafımıza yardımcı olmak istiyoruz. Talepleri karşılamak için elimizden geldiği kadar kredi veriyoruz. 5 ayda verdiğim kredi 43 milyon, ayda 7-8 milyon kredi veriyoruz. Dönüşlerini sorarsanız, kriz olduğu halde dönüşlerimizde fazla bir sıkıntımız yok. Tabii takılanlar oluyor onlara yardımcı oluyoruz, bankalar gibi değil, biraz öteliyoruz. Devletimiz de esnaflara karşı daha esnek davranıyor. 2-3 defa erteleme oldu. Yeni açan esnaflarımız, 3 ay sonra kredi çekebilir, şoför esnaflarımıza ise vergi levhasını çıkarttığı hafta kredi verebiliyoruz. İkinci defa kredi çekmek isterse, ödemesi bitmemişse bile yine çekebilir” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)