EŞYA YARDIMLARIYLA İLGİLİ TAKVİMİ AÇIKLAYIN!

  • Eklenme Tarihi :20.04.2024 | 21:00
  • Muhabir :Haber Merkezi

EŞYA YARDIMLARIYLA İLGİLİ TAKVİMİ AÇIKLAYIN!

CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, 6 Şubat’ta Hatay’da meydana gelen depremde evleri yıkılan depremzedelerin evlerinde bulunan eşyalarının akıbetini yetkililere sormaya devam ediyor.

6 Şubat’ta Hatay’da meydana gelen deprem sonrasında evleri yıkılan ve dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından ayakta kalan binalara girmemeleri dolayısıyla yapılan uyarılar sonrasında eşya yardımın akıbeti hakkında CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara tarafından bir açıklama gerçekleştirildi.

TBMM Çalışma Ofisi’nde yaptığı açıklamada depremzede vatandaşlara yönelik eşya yardımının ne zaman yapılacağını soran CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, “Biz depremin ilk gününden beri söyledik. Dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hala söylüyoruz, hala cevap vermiyor. İdareden ve hükümetten tek bir kelime yok. Dedi ki birkaç gün içerisinde eşya yardımlarını yapıyoruz. Buradan bakanlara sesleniyoruz. Bakın insanlar bir koltuk, bir çöp, bir bardak dahi çıkaramadı evlerinden. Bu insanların eşya yardımları ne olacak? Mükellefler adına bizler tutanaklar tuttuk, aldık ve kaşeleyerek devletin kurumlarına teslim ettik. Artık bunları görün ve söz verilen eşya yardımlarıyla ilgili bir takvim açıklayın!” dedi.

Haberin Videosu