NE GEREKİYORSA YAPMAYA HAZIRIZ...

  • Eklenme Tarihi :24.07.2023 | 12:36
  • Muhabir :

TGC Hatay’dan Vali Masatlı’ya Ziyaret

NE GEREKİYORSA YAPMAYA HAZIRIZ...

Basın alanında Türkiye’nin  en büyük çatı örgütü olan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Hatay temsilciliği geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Hatay Valiliği görevine atanan Mustafa Masatlı’yı ziyaret etti.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Hatay Temsilcisi Mithat Kalaycıoğlu önderliğinde gerçekleşen ziyarete Türkiye Gazeteciler Cemiyeti İskenderun Temsilcisi Akın Bodur ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyeleri katıldı.
Asrın felaketi diye adlandırılan 6 Şubat depreminin ilk günlerinden itibaren şehrimizde koordinatör vali olarak görev alan Mustafa Masatlı’ya yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ederek sözlerine başlayan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Hatay Temsilcisi Mithat Kalaycıoğlu ; Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve Genel Sekreter Sibel Güneş’in hayırlı olsun dileklerinin yanı sıra Hatay'ın anavatana katılmasının 84. yıl dönümünü kutlama mesajlarını iletti. Kalaycıoğlu ayrıca ilk günden itibaren çalışmalarını yakından takip ettikleri Vali Masatlı’ya hep birlikte bu zorlukların üstesinden gelmek adına ne gerekiyorsa yapacaklarının altını çizerek çalışmalarında başarılar diledi.

Kalaycıoğlu ayrıca Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin asrın felaketi sonrasında 11 ilde toplamda 150 gazeteciye Laptop,Fotoğraf Makinesi ve Cep Telefonu gibi ekipman desteği sağladığını belirterek her daim de destek vermeye devam edeceklerini söyledi.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Hatay Temsilciliğinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Hatay Valisi Mustafa Masatlı , Medeniyetler şehrini yeniden ayağa kaldırmak adına çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyleyerek depremde zarar görmesine rağmen işini en iyi biçimde yapma gayretinde olan basın camiasına çalışmalarında başarılar diledi.
Ziyaretin sonunda Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Hatay Temsilcisi Mithat Kalaycıoğlu Vali Mustafa Masatlı’ya yıllar önce yazdığı “Hatay Halk Bilimi” kitabını takdim ederken Antakya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sinan Seyfettin de “Antakya’nın 50 Yılı Çok iyi Adammış Benim Babam” adlı kitabını takdim etti.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Hatay Temsilcisi Mithat Kalaycıoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Hatay'ın anavatana katılmasının 84. yıl dönümünü kapsamında Hatay İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş’ı ziyaret etti.