HAMOK’UN YENİ DÖNEM SÖZCÜSÜ HAMURCU OLDU!

  • Eklenme Tarihi :20.10.2022 | 14:18
  • Muhabir :

Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu’nun (HAMOK) yeni dönem sözcüsü Hatay Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yahya Hamurcu oldu.

HAMOK’UN YENİ DÖNEM SÖZCÜSÜ HAMURCU OLDU!

Hamurcu yaptığı yazılı açıklamasında HAMOK’un 1993 yılında kurulduğunu ve bugün 29 yılını doldurmanın onurunu yaşadığını belirterek, “HAMOK, başta ülkenin ve özelde ilimizin sorunlarını çözüm öneriyle birlikte gündeme taşımayı, halkın ve kamunun çıkarlarını savunmayı kendine ilke edinmiştir. Kurulun amacı, meslek örgütleri arasında düzenli bir iletişim ortamı oluşturmak, ortak sorunlar ve amaçlar çerçevesinde koordinasyon sağlamak, bu yolla bilimsel ve mesleki platformların gelişmesine, demokratik ve organize bir toplum yapısını oluşturma sürecine katkıda bulunmaktır.” dedi.

GÜCÜMÜZÜ ANAYASADAN ALIYORUZ

Meslek odalarının, gücünü Anayasa’dan ve üyelerinden alan kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları olduğunu belirten Hamurcu, “ Kendi uzmanlık alanlarında insanımızın ve ülkemizin geleceği açısından söz söyleme hakları Anayasal bir haktır. Bizler bir yandan üyelerimizin hak ve çıkarlarını savunup bu yolda mücadele verirken diğer yandan ülkemiz ve kentimiz için kamu yararını savunmaktayız. Aynı zamanda mesleki bilgi, beceri ve deneyimlerimizi toplumun hizmetinde kullanacağımızı, çağdaş, laik, demokratik hukuk devletini savunacağımızı da ifade etmek isteriz.”

GÖREVİMİ DAYANIŞMA İÇİNDE YAPACAĞIM

“Bilindiği üzere, dönem sözcülüğümüzü iki yıldır Elektrik Mühendisleri Odası Başkanımız Sayın Cem Hüzmeli  başarıyla sürdürmüştür. Kendisine ve bugüne kadar bu önemli görevi büyük bir özveriyle yapan tüm arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. Protokolümüz gereği ve bileşenlerimizin kararıyla bugünden itibaren Yeni Dönem Sözcülüğü, Hatay Veteriner Hekimler Odası adına şahsıma verilmiştir. Üstlenmiş olduğum sorumluluğun ağırlığını çok iyi biliyor, bu görevi arkadaşlarımla birlikte dayanışma içinde sürdüreceğimi ifade etmek istiyorum.” dedi.

MADEN KAZASI HEPİMİZİ ÜZDÜ

Bartın’da yaşanan maden kazasına da değinen Hamurcu, “Bartın Amasra’da  yaşanan hepimizi mateme  boğan maden faciasının üzüntüsü içerisindeyiz. Bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Bu faciada  hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımıza  Allahtan rahmet yakınlarına  ve tüm vatandaşlarımıza başsağlığı dileriz. Bizler bu çalışmaları yürütürken bizim sesimizi kamuoyuna duyuran, bizleri toplumla buluşturan siz basın emekçilerine de verdiğiniz katkı ve destekten dolayı HAMOK Bileşeni Odalar adına teşekkür ediyorum.” dedi.