HASGAZ A.Ş. YATIRIM YAPMAYA HAZIRLANIYOR - Hatay Söz Gazetesi

HASGAZ A.Ş. YATIRIM YAPMAYA HAZIRLANIYOR

  • Eklenme Tarihi :19.04.2024 | 11:33
  • Muhabir :Haber Merkezi

HASGAZ A.Ş. YATIRIM YAPMAYA HAZIRLANIYOR

LPG ve Tüplü dağıtım olmak üzere Türkiye ve potansiyel pazarlarda enerji çözümleri sunan Hatay’ın öncü şirketlerden biri olan HASGAZ LPG DAĞITIM VE METAL SANAYİ TİCARET A.Ş., Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) 30 yıllık Doğalgaz Lisansı alarak yeniden yatırımlarına devam ediyor.

 

Hatay’ın Topboğazı Mevkii’nde bulunan Organize Sanayi Sitesi’nde doğalgaz sektöründe faaliyet gösteren ve 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Asrın Felaketi olarak bilinen deprem sonrasında Hatay’ın yeniden ayağa kalkması için yatırımlarından vazgeçmeyen Hasgaz A.Ş., EPDK’dan aldığı 30 yıllık Doğalgaz Lisansı ile yeni yatırım yapmaya hazırlanıyor.

EPDK’dan alınan Doğalgaz Lisansı hakkında HASGAZ LPG DAĞITIM VE METAL SANAYİ TİCARET A.Ş. tarafından açıklamada, “Hasgaz A.Ş olarak 17.04.2024 tarihi itibariyle T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan 30 yıl süre ile Doğalgaz lisansı alarak, ülkemiz Doğalgaz - LNG Dağıtımında sektörün en yeni üyesi olduk. 2025 yılının ikinci çeyreğinde Antakya'da devreye almayı planladığımız sıkıştırılmış Doğalgaz (CNG) Dolum Tesis yatırımı ile de şehrimizde yeni istihdamlar yaratacak olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.” ifadelerine yer verildi.