YÖNETMEYE GELİYORUZ

  • Eklenme Tarihi :21.04.2022 | 11:28

HATAY Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın 28-29 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan genel kurulu öncesinde Hatay Çağdaş ve Demokrat Muhasebeciler Grubu adayları Jale Marufoğlu’nu tanıttı.

YÖNETMEYE GELİYORUZ

 İnşaat Mühendisleri Odası Toplantı salonunda gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında konuşan Hatay Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Onursal Başkanı Abdullah Korkmaz, iller bazında ilk defa bir kadın aday seçtiklerini söyledi.

Korkmaz’dan sonra aday yönetim kurulu üyeleri ile birlikte kürsüye gelen Hatay Çağdaş ve Demokrat Muhasebeciler Grubu’nın başkan adayı Jale Marufoğlu, bir parçası olmaktan gurur duydukları Çağdaş Demokrat Grubunun uzun yıllardır biriktirdiğini deneyimlerle ve ilkelerle çalışacaklarını belirterek Hatay odasını yönetmeye geldiklerini söyledi.

ŞEFFAF BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İLE GELİYORUZ

Tarihin en eski, ama insanlığın bugün de, gelecekte de hep ihtiyaç duyacağı bir mesleği icra ettiklerini belirten Marufoğlu, “Mesleğimizin her anlamda hak ettiği değere kavuştuğu bir ortamı sağlamak , doğru şekilde tanıtmak, anlatmak; üyelerimiz arasındaki bağları güçlendirmek, kurumsal ilişkileri sağlamlaştırmak, meslektaşlarımızın koşullarını iyileştirmek, refahını yükseltmek, mesleki menfaatlerini korumak elbette temel önceliğimiz olacaktır. Yaşadığımız şehrin hoşgörü birlik ve beraberlik felsefesini içinde barından bireyler olarak ; Odamızın hiçbir üyesine ayrım yapmadan, herkesi kapsayan, demokratik bir anlayışla; her üyemizin sözünü söylediği, karar süreçlerine aktif şekilde katılabildiği, şeffaf bir yönetim anlayışı sergilemek üzere geliyoruz.”

 REKABET DEĞİL DAYANIŞMA HAKİM OLACAK

“Üyelerimizin mesleki ve  sosyal  haklarını korumak ve geliştirmek için çalışacağız. Geçmişintecrübeleri  ışığında pratik, verimli eğitim süreçleri örgütlemek; komisyonlarımızı çok daha üretken hale getirmek en önemli hedeflerimizden biri olacaktır. Gelişen teknoloji ve  değişen koşullara ayak uydurabilmek için yenilenmeyi, meslek içi eğitimleri öne çıkaracak girişimlerde bulunmayı hedefliyoruz.. Mesleki haklarımızı ve üyelerimizin sosyal haklarını korurken kültürel, sanatsal etkinlikler düzenlemek, mesleğimiz ve meslektaşımızın yaptığı işin değeri ile ilgili farkındalığı artırmak için çaba harcayacağız. Mesleğimizi ve bizleri daha ileriye taşımak için rekabetin değil, dayanışmanın hakim olduğu bir çalışma yaşamının kurulması için çalışacağız.” dedi.

BİRLİKTE YOL YÜRÜYECEĞİZ

Genç meslektaşlarının karşılaştığı sorunların farkında olduklarını belirten Marufoğlu, “Mesleğimiz ile ilgili bilirkişilikuzlaştırmacılık ve denetim gibi ek iş  alanlarından yararlanabilmeleri için  oda olarak gerekli eğitim çalışmalarını yapacak ve  yeni iş imkanlarının oluşturulması için her türlü girişimde bulunacağız. Ekip çalışması kültürünün, kolektif üretimin ne kadar değerli ve ilerletici olduğunu bilerek hareket edeceğiz. “Ben” değil “biz”diyebilenler ; ülkemize, odamıza değer katabilir. Her koşulda “biz” diyeceğiz. Mesleğimizin Etik ve ahlaki ilkelerinden taviz vermeden, birlikte çalışacak, birlikte üretecek, birlikte yol yürüyeceğiz.”

DENEYİMLERLE VE İLKELERLE ÇALIŞACAĞIZ

“Odamız kurulları , tüm üyelerimiz adına muhatap kurumlarla ilişkileri en iyi şekilde kurmaya devam edecek ve bu ilişkileri daha da geliştirecektir. Aynı zamanda diğer meslek örgütleriyle dayanışma içinde, kentimizin, ülkemizin sorunlarına dair çözüm üretme çabasını sürdürecektir. Mesleki haklarımıza sahip çıkarken soysal sorumluklarımızı ve yurttaşlık görevlerimizi de ihmal etmeyeceğiz.

Değerli meslektaşlarım, arkadaşlarım. Bir parçası olmaktan onur duyduğumuz Çağdaş Demokrat Grubun uzun yıllardır biriktirdiği deneyimlerle ve ilkelerle çalışacağız.”

MESLEĞİMİZİ GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ

“Çağdaş, laik, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, insan hakları ve hukukun üstünlüğü ilkelerini benimseyen, emek ve barıştan yana, yurttaşların eşitliğine inanan, ülkemiz ve toplumumuzun genel çıkarlarını göz ardı etmeden, meslek mensuplarımızın dayanışmasını, ekonomik ve sosyal olarak geliştirilmesini, mesleki örgütlerimizin daha güçlü olması ve daha verimli çalışmasını sağlamak” ilkesiyle yürüyeceğiz. Gençlerin enerjisi,  deneyimlilerin  birikimini harmanlayarak mesleğimizi geleceğe taşıyacağız.”

YÖNETMEYE GELİYORUZ

“Mustafa kemal Atatürk’ün laiklik ve eşitlik ilkelerini benimseyen Hatay  Çağdaş Demokrat muhasebeciler gurup üyeleri ; Kadın meslek mensuplarının da eşit temsil edilmesi adına yıllardır çaba harcamış, kurul ve komisyonlarda yer almaları hususunda hassasiyet göstermiş ve bunu bir adım ileri taşıyarak 24 dönem genel kurulunda bir kadın başkan adayı çıkartarak kadınların her alanda verdiği var olma mücadelesine umut olmuştur. Mesleğimiz,  odamız ve ülkemiz için umutluyuz. Demokrasiye, barışa, birlik ve beraberliğe, laikliğe  olan bağlılığımızla, güzel günlere olan inancımızla Çağdaş Demokrat Gurup üyeleri olarak Hatay odasını yönetmeye geliyoruz.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)