Hatay’da bir günde 8 bin 90 kişi hak sahipliği başvurusu yaptı

  • Eklenme Tarihi :29.03.2024 | 16:01
  • Muhabir :ESRA TURAN

Hatay’da bir günde 8 bin 90 kişi hak sahipliği başvurusu yaptı

Hatay’da depremde meskenleri ile işyerleri yıkılan, hafif orta ve ağır hasar alan ancak, bugüne kadar çeşitli sebeplerle başvuru yapmayan hak sahipleri için verilen bir günlük ek sürede 8 bin 90 vatandaşın başvurularının alındığı bildirildi.

 

6 Şubat depremlerinden etkilenen 11 ilde hak sahipliği başvuru süresini kaçıran afetzedeler için bir günlük ek süre verildi. 26 Mart 2024 günü saat 00.01 itibariyle başlayan, başvurular gece saat 23,59’da sona erdi. Bu süre içerisinde 81 ildeki AFAD İl Müdürlükleri de dâhil, Hatay’da Antakya’da dört, diğer 14 ilçede bulunan birer başvuru Ofisi afetzedelere hizmet verdi.

BAŞVURULAR  AFAD’IN 18  BAŞVURU OFİSİNDE ALINDI

Hatay’da toplam 18 AFAD başvuru Ofisi hak sahipliği müracaatları aldı. İskenderun'da da Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan AFAD merkezi önünde sabahın erken saatlerinden itibaren başvuru yapan vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Başvuru süresi bitene kadar kayıtların alındığı Ofislerde Hatay genelinde Toplam 8 bin 90 kişi 1 günlük hak sahipliği süre uzatımında başvuru yaptı.

Başvuruların değerlendirilmeye alındığı, ilerleyen günlerde sonuçlarının açıklanacağı, ayrıca İlaveten 2 gün daha süre uzatımı yapılması için planlama yapıldığı bildirildi