HATBORU ROMANYA’DA ÜRETİME BAŞLADI

  • Eklenme Tarihi :10.06.2023 | 12:23

Hatay ve Türkiye ekonomisine sağladığı katkılarla istihdam yaratarak çelik boru sektöründe en iyiler arasında faaliyet gösteren Hatboru Sanayi Ticaret A.Ş. kendini her zaman yenileyerek Romanya’da kurduğu yeni tesisinde ilk üretimini gerçekleştirdi.

HATBORU ROMANYA’DA ÜRETİME BAŞLADI

Antakya Organize Sanayi Bölgesi’nde çelik boru sektöründe faaliyet gösteren ilimizin başarılı firmalarından olan Hatboru Ticaret Sanayi A.Ş., ülke genelinde gerçekleştirdiği yatırımlarını Avrupa’ya taşıyarak istihdam yaratmak için bir kez daha adından başarıyla söz ettirdi. Hatay’da gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarıyla sektörün önde gelen firmalarından biri olan Hatboru, Romanya’da çelik boru üretim tesisi kurarak ilk üretime başladı.

ÜLKEMİZİN DIŞINDA DA YATIRIMLARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ

İlk üretimini gerçekleştirmesinin ardından kısa bir açıklama yapan Hatboru Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılıçlar, “HATBORU olarak yurt içinde devam eden yatırımlarımızın yanı sıra Romanya’da kurduğumuz yeni tesislerimizde ilk üretimimizi gerçekleştirmenin haklı gurur ve sevincini yaşıyoruz. Ülkemiz için çalışmalarımızı sürdürmenin gayreti ile yurtdışında da istihdam alanında yatırımlarımıza devam edeceğiz.” dedi. (MURAT MUTLU)