HAZEK’E YILIN KOOPERATİFİ ÖDÜLÜ VERİLDİ

  • Eklenme Tarihi :31.12.2023 | 01:13
  • Muhabir :Haber Merkezi

HAZEK’E YILIN KOOPERATİFİ ÖDÜLÜ VERİLDİ

Ticaret Bakanlığı tarafından Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamaları çerçevesinde Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezinde gerçekleşen Türkiye Kooperatifler Fuarına katılan Hatay Altınözü Zeytin Emeği Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi (HAZEK) yılın özel kadın kooperatifi ödülünü aldı. Ayvazoğlu ödülü Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’ın ellerinden aldı. HAZEK Kooperatif Başkanı Leyla Ayvazoğlu önderliğinde özelde Altınözü’nü genelde ise Hatay’ı temsil eden Hatay Altınözü Zeytin Emeği Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin başarısı takdir ile karşılandı. Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı yayınladığı mesajında :”Ticaret Bakanlığımız tarafından Gaziantep’te düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı’nda Hatay Altınözü Zeytin Emeği Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi (HAZEK) yılın özel kadın kooperatifi ödülüne layık görüldü.

 

HAZEK Kooperatif Başkanı Leyla Ayvazoğlu ve yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere emeği geçen tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Üreten, geliştiren, emek veren kadınlarımızın her daim yanındayız.” ifadelerine yer verdi.

İMREK’TEN HAZEK’E TEBRİK

Hatay İl Ticaret Müdürü Halit İmrek, Altınözülü kadınların elde ettiği başarıyı yayınladığı mesajla kutladı. Müdür İmrek mesajında; “Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl 5.si düzenlen Türkiye Kooperatifler Fuarının açılışını Ticaret Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer Bolat ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Mahinur Özdemir Göktaş Hanımefendinin katılımları ile Gaziantep ilimizde gerçekleştirildi. İlimizden 6 Kadın Girişim Kooperatifi fuarda yer aldı. Kurulduğu günden bu yana rol model olan ve başarı hikayesi yazan Altınözü Zeytin Emeği Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi (HAZEK Kooperatifi) ülkemizde bulunan 1.000 Kadın girişim kooperatifi arasında Yılın Kadın Girişim Kooperatifi ödülüne layık görülmesi bizleri gururlandırmıştır. Tebrik ediyorum. Türkiye Kooperatifler Fuarı 26-29 Aralık tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor. Fuarın Hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.