HESOB’TA GÜNDEM DEPREM SONRASI ESNAFIN DURUMU - Hatay Söz Gazetesi

HESOB’TA GÜNDEM DEPREM SONRASI ESNAFIN DURUMU

  • Eklenme Tarihi :05.04.2024 | 15:35
  • Muhabir :Haber Merkezi

HESOB’TA GÜNDEM DEPREM SONRASI ESNAFIN DURUMU

Başkanlığını Aziz Fatih Yılmaz’ın yaptığı Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği yönetim kurulu, depremin getirdiği sorunların çözümü ile ilgili gündemle toplandı.

Kentte kurulması planlanan sanayi siteleri, konteyner işyerlerinin sorunları ve geleceği, Uzun Çarşı’nın yeniden inşa süreci, mevcut sorunlarının, altyapı ve üstyapı sorunlarının çözümü ile kentte bulunan sanayi sitelerinin sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda çözüm önerileri üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

ESNAFIMIZIN SORUNLARI ÇÖZÜMSÜZ DEĞİLDİR
HESOB Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, Hatay’ın en büyük STK’sı olarak esnafların hiçbir sorununun çözümsüz olmadığını kaydetti. Hatay’da 15 ilçedeki onbinlerce esnafın sorunlarının çözümü için Hatay’da ve Ankara’da bugüne dek çok sayıda girişimden başarılı sonuç aldıklarını ve esnafı ayağa kaldırmak adına çok sayıda destek programı başlattıklarını kaydeden Yılmaz; “Esnafımız bizim baştacımızdır. Onların sorunlarını çözmek adına kentimizde her kapıyı çaldık, çalmaya devam edeceğiz. Hatay’ımızın yanı sıra Ankara’da da TESK bünyesinde esnafımızın isteklerinin karşılanması için çalışmalarımız yoğun şekilde sürüyor. Esnafımızın bu süreçte gösterdikleri mücadeleden dolayı teşekkür ediyor, hepsine hayırlı bol kazançlar diliyorum” dedi.
Başkan Yılmaz, toplantıya katılan yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.
ONURSAL BAŞKAN’DAN YILMAZ’A SÜRPRİZ ZİYARET
HESOB Onursal Başkanı İzzettin Yılmaz, oğlu ve aynı zamanda HESOB Başkanı olan Aziz Fatih Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.
Duygusal anlara sahne olan ziyarette her daim fikirlerinden faydalandığı babasının ziyaretinden memnuniyet duyduğunu kaydeden Başkan Aziz Fatih Yılmaz, ziyaretle ilgili açıklamasında; “Her zaman senin gibi memleket sevdalısı bir babanın evladı olmaktan gurur duydum. Bugüne kadar gerek STK başkanlığı, milletvekilliği ve belediye başkanlığı yaptığın süre içerisinde sadece biz çocuklarına değil tüm şehrine sahip çıkarak bizlere yol gösterdin. Rabbim seni başımızdan eksik etmesin. HESOB Onursal Başkanımız Babam İzzettin Yılmaz’ı Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimizi ziyaret etti” ifadelerini kullandı.