İSKENDERUN’A MARAŞ LEZZETİ

  • Eklenme Tarihi :29.08.2023 | 15:01
  • Muhabir :

Dünyaca üne sahip Kahramanmaraş dondurma lezzetini Hatay’ın İskenderun ilçesinde vatandaşlarla buluşturduklarını belirten Kadir Orak, dondurmalarının yaz sezonunda büyük rağbet gördüğünü söyledi.

İSKENDERUN’A MARAŞ LEZZETİ

İskenderun’da ilk Maraş usulü dondurma üretimini kenti imalathanelerinde ve pastanelerinde satışa sunduklarını dile getiren Kadir Orak “Dondurma satışlarımız yaz mevsiminden dolayı iyi gidiyor. Yoğunlukta gidiyor. İnsanlar yoğun talebi oluyor. Güzel ve kaliteli dondurmada sunduğumuz için müşterilerimizde memnun. Güzel dondurma sunduktan sonra itirazlar ile karşılaşmıyoruz. İnsanlar kaliteye önem veriyor. İskenderun’da Maraş usulü dondurma satan başka yok sadece biz satıyoruz. Rağbet çok oluyor yetiştiremediğimiz zamanlarda oluyor. Maraş usulü dondurmayı kendimiz üretip satıyoruz” dedi.

FARKLI AROMALAR VE FARKLI LEZZETLER

21 çeşit dondurmayı değişik lezzetler ve aromalarla üretmeye devam ettiklerini ifade eden Kadir Orak “Birinci sınıf kaliteli malzemeler ile yapılan dondurmalara çeşit eklemeye devam ediyoruz. 21 çeşit dondurmamız mevcut ama sürekli değişkenlikler olabiliyor. Değişik aromalar ve lezzetler deniyoruz. Genellikle süt, çikolata badem yoğunluk görüyor. Maraş usulü dondurma daha çok satılıyor. 1.sınıf kalite malzemeleri kullandığımız için büyük zamlar oluyor. Kaliteli dondurma satmak için bu zamlara katlanmak zorundayız. Zamlar çok yüksek ama yapacak bir şey yok. Çünkü biz burada insanlara hizmet etmek için varız. Güzel sunum yapmak için varız” diye konuştu. (Haber Merkezi)