İSKENDERUN’UN JUMBO KARİDESİ VAR!

  • Eklenme Tarihi :14.12.2022 | 10:44
  • Muhabir :

Dünyada en fazla Akdeniz’de, özellikle Hatay’ın İskenderun ilçesi ile Mersin’de avlanan jumbo karides marka olma yolunda.

İSKENDERUN’UN JUMBO KARİDESİ VAR!

İskenderun Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Uygun Ocak ayında yapılacak olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezinde tanıtım yapılması gerektiğini aktardı.

Daha önce yeterli tanıtımı yapılamayan İskenderun’un bu yıl EMITT 2022 Fuarı’nda daha etkin şekilde temsil edilebilmesi için bir dizi kararlar alınacağını açıklayan İskenderun Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, İskenderun’un jumbo karidesini dünyaya tanıtmak için harekete geçeceklerini söyledi.

Uygun, “Bu yıl ki organizasyonda İskenderun’un tanıtımını daha etkinleştirmek için çalışmaları hızlandırdık. Bu yönde düzenlenen toplantılarda yöresel mutfak ürünlerinin ikram ve tanıtımı yanı sıra yöresel özellikler ve bölgedeki turistik tesisler ile tüm otel ve restorantların bir arada tanıtıldığı, kapsamlı tek broşür hazırlanmali İskenderun’la ilgili fotoğraf ve projeksiyon, slayt hazırlık çalışmaları yapılmali ama hepsinden önemlisi jumbo karidesi tanıtmak için çaba sarf etmeliyiz.

Lüks otellerin en pahalı menülerinden olan jumbo karidesin kilosu 100 ila 500 TL arasında değişiyor. Balıkçılar tezgahlardaki jumbo karidesleri göstererek, “Dünyanın ikinci lezzetli jumbo karidesleri burada. Artık birilerinin çıkıp bu karidesleri tanıtması lazım. Antakya’nın künefesi, Karadeniz’in hamsisi varsa İskenderun’un da jumbo karidesi var.” şeklinde. konuştular. (Haber Merkezi)