İTSO Başkanı Yılmaz:Ekonomiye Değer katmaya Devam Edeceğiz

  • Eklenme Tarihi :27.12.2022 | 10:09
  • Muhabir :

Aralık ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Zeki Altun Başkanlığında gerçekleştirildi

İTSO Başkanı Yılmaz:Ekonomiye Değer katmaya Devam Edeceğiz

 İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yılın son meclis toplantısını gerçekleştirirken, Meclis Başkanı Zeki Altun, meclis üyelerinin yeni yılını kutladı.

İTSO Aralık ayı Meclis toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Odanın 2022 yılı faaliyetleri hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

Pandemi dönemi ve sonrası İTSO olarak, gerek proje, gerek eğitimler ve hizmet noktasında yoğun bir şekilde çalışmalar yapıldığına dikkat çeken İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “2023 yılında da meclisimiz ile meslek komite üyelerimiz istişare halinde çalışmalarla yeni projeler üreterek bölgemiz ekonomisine daha fazla değer katacağımıza inanıyorum” dedi.

“İTSO Olarak Bölgemize Değer katacak Projeler Üretiyoruz”

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2022 yılı içerisinde de önemli projeler gerçekleştirdiklerini belirterek, projeler hakkında şu bilgileri verdi:

“Ön hazırlık aşamasında olduğumuz Filtre Sektörüne yönelik başvurusu planlanan URGE Projesi çalışmalarımız devam etmektedir.

03. Meslek Komitemiz tarafından, bölgemizde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren işletmelerin ihtiyaç duyduğu ara eleman ve kalifiye eleman yetiştirilmesi adına yapılması gereken çalışmalar başlatılmıştır. Küçük sanayi sitesinde faaliyet gösteren firmalarımızın, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren KOBİ'lerimizin, atölye olarak çalışan esnaflarımızın ara eleman ve kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması amacı ile Usta Öğretici ihtiyacı olduğu belirlenmiştir. İskenderun Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İskenderun İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü ziyaret edilerek yapılan görüşmeler neticesinde 03. Meslek Grubu tarafından "Bilgilendiriyoruz; Belgelendiriyoruz" sloganı ile Usta Öğretici belgesi olmayan işletmelere yönelik çalışmalar başlatılmıştır. 2023 yılında da projelerimiz devam edecektir. Bu vesile ile tüm meclisimizin yeni yılını de şimdiden tebrik ediyor, 2023 yılının ülkemiz, bölgemiz ve iş dünyamız için hayırlı ve bol kazançlı bir yıl olmasını diliyorum” dedi.

İTSO Aralık ayı meclis toplantısında, Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Yüksel Cirdi gelir ve giderler ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi.

İTSO Muhasip Üye Gassan Kuran da, bütçe çalışmaları ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi.

İTSO Meclisinde, 2023 yılı bütçe görüşmeleri, oy birliği ile kabul edildi.

İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı Doğan Erten’de, Aralık ayı Kurucular kurulu toplantısında söz alarak, Vakfın faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. İTSO Aralık ayı meclis toplantısında, gündemdeki konular görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.(Haber Merkezi)