İTSO MECLİSİ TOPLANDI - Hatay Söz Gazetesi

İTSO MECLİSİ TOPLANDI

  • Eklenme Tarihi :01.05.2024 | 11:49
  • Muhabir :Haber Merkezi

İTSO MECLİSİ TOPLANDI

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında Nisan ayı olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanı Zeki Altun başkanlığında yapıldı.

 

Toplantı; Avre Mobilizing Urban Life kurucusu Caner Yolal’ın bilgilendirme yaptığı video konferans ile başladı. Türkiye genelinde elektrikli otomobil için tasarladıkları çalışmaları anlatan Yolal, pilot bölge arayışı içerisinde olduklarını vurgulayarak bu konuda sine vizyon destekli olarak meclis üyelerini bilgilendirdi.

Ardından, Ordu Remax Yalı Gayrimenkul Danışmanı İnşaat Mühendisi Ahmet Kartal Ellibeş, projelerinin tanıtımını yaptı. Hatay/İskenderun Bölgesi’nin en prestijli iş yeri olarak tanıtılan NEW TOWER; 89 bağımsız ofis, 77 adet ofis, 10 adet işyeri, 2 adet restauranttan oluşan plazanın detayları hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Satış süreci ile ilgili meclis üyelerine teknik bilgiler verdikleri toplantıya, Ordu Remax Yalı personelleri Fehmi Şahin, Ömer Çalışkan, Muhammet Musa Kartal da katıldı.

BİZİ YÖNETEN YETKİLİLERE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR

Nisan ayı meclis toplantısında söz alan İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, ülke ve bölge ekonomisindeki son gelişmelerden bahsetti. Özellikle, Deprem Bilimci Prof. Dr. Naci Görür’ün “İskenderun’un Depremselliği ve Deprem Dirençli İskenderun” konulu bir konferans vermek üzere odamızın davetlisi olarak İskenderun’a geldiği etkinlik üzerinde duran İTSO Başkanı Yılmaz, 2 saat süren ve yaklaşık 450 kişinin katıldığı konferansta, Prof. Dr. Naci Görür hocamız tarafından çok değerli bilgiler paylaşıldığını belirtti. Naci Görür Hocamız tarafından; bölgemizde birden çok fay hattı olduğunun, bölgemizin deprem üretmeye mahkûm olduğunun ve deprem dirençli bir şehir inşa etmemizin hayati önem taşıdığının ifade edildiğini, bu konuda bizi yöneten yetkililere çok iş düştüğünü belirtti. Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanlığı’na seçilen İbrahim Açıkgöz’ün Mart ayı mizanı ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirmesi ardından Kurucular Kurulu toplantısı yapıldı.

İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı Doğan Erten, vakfın çalışmaları hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

İTSO Nisan ayı meclis toplantısı gündem maddelerinin görüşülerek kabul edilmesi ile sona erdi.