İTSO’DA SÜRÜCÜ KURSLARININ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

  • Eklenme Tarihi :22.08.2022 | 09:48
  • Muhabir :

Sürücü Eğitimi İşverenleri Sendikası Başkanı Nihat Polat İTSO’da Sürücü Kursu Temsilcileri İle Buluştu

İTSO’DA SÜRÜCÜ KURSLARININ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Sürücü Eğitimi İşverenleri Sendikası (SÜRSEN) Başkanı Nihat Polat İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında sektörde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında bilgiler verdi. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İskenderun Erzin Dörtyol Payas Belen Arsuz Sürücü Kursları Temsilcileri sorunlarını Sendika Başkanı Nihat Polat’a anlatma fırsatı buldular.

 

Toplantıda söz alan Özel Bal Sürücü Kursu sahibi ve İTSO Meclis Üyesi Hüseyin Tuncer; “Sürücü kursları olarak ülkemizde istihdam sağlayan vergisini ödeyen sektör temsilcileri olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Özellikle akaryakıta yapılan son zamlar ve vergiler nedeniyle personel çıkartmak zorunda kalıyoruz. Sürücü kurslarımızın yolları başta olmak üzere birçok sorunlarımız var. Bu gün bu sorunlarımızı bir araya gelerek paylaşmak ve çözüm önerileri bulmak için buradayız. Sürücü Eğitimi İşverenleri Sendikası (SÜRSEN) Başkanı Nihat Polat’a ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Levent Hakkı Yılmaz sorunlarımızı dinledi, çözüm yolları aradığı için kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Toplantıda sürücü kursu temsilcileri, sektörün sorunları ve olağanüstü oluşan akaryakıt zamları, araç alımlarında sürücü kurslarına özel tüketim vergisinden faydalanılmadığı ve kanunlar gereği sabit fiyat uygulanması noktasında destek talebinde bulundular.

Sürücü Kurslarının taliplerini dinleyen İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise; “İTSO olarak her zaman üyelerimizin yanında yer alıyor, sorunlarını dinliyor ve en yetkili mercilere iletiyoruz. Bölgemize faaliyet gösteren Sürücü kursları da bizim üyelerimiz. Enerji, akaryakıt başta olmak üzere hemen hemen her şeye zam yapılması tüm sektörlerimizi olumsuz yönde etkiledi. İTSO olarak her zaman yanınızdayız. Bu gün burada aramızda olan ve sizlerin de sorunlarını birebir dinleyen Sürücü Eğitimi İşverenleri Sendikası (SÜRSEN) Başkanı Nihat Polat’a katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. (Haber Merkezi)