İyi işler yeni dönem başvuruları başladı

  • Eklenme Tarihi :04.09.2023 | 19:57

Boyner Grup ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle gerçekleştirilen ‘İyi İşler’ projesinin yedinci dönemi başlıyor

İyi işler yeni dönem başvuruları başladı

Kadın girişimcilerin güçlenmesine ve işlerini geliştirmelerine destek olmak amacıyla Boyner Grup ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle gerçekleştirilen ‘İyi İşler’ projesinin yedinci dönemi başlıyor. Projenin ilk yılından itibaren 119 kadın girişimci eğitimlerini tamamlayarak ‘İyi İşler’den mezun oldu. Bu yıl kapılarını deprem bölgesindeki kadın girişimcilere de açan proje için başvurular 4 Ekim tarihine kadar KAGİDER’in web sitesi üzerinden yapılabilecek. Boyner Grup’un 2015 yılında başladığı, 2018 yılından bu yana da KAGİDER iş birliği ile devam eden ‘İyi İşler: Gıda ve Elektronik Dışı Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı’nın yedinci dönemi için başvurular başladı. ‘İyi İşler’ projesi ile tekstil, hazır giyim, ayakkabı, çanta ve aksesuar sektörlerinde çalışan kadın girişimcilerin ve tedarikçilerin sürdürülebilir iş modelleri ile işletme kapasitelerini artırmaları amaçlanıyor. Her yıl ortalama 30 başvuru kabul edilen projede bu yıl deprem bölgesinden 10 kadın girişimci veya kooperatif doğrudan ‘İyi İşler’e dahil olabilecek.

KADIN GİRİŞİMCİLER GÜÇLENİYOR

Projeye katılan kadın girişimcilere iletişim, stratejik planlama, büyüme ve yeni yatırımlar için finans kaynakları, sözleşme ve iş hukuku, borçlar ve vergi hukuku gibi 21 farklı konuda 9 haftalık kapsamlı bir eğitim sunularak güçlenmeleri sağlanıyor. Eğitimleri başarıyla tamamlayan kadın girişimciler ‘İyi İşler’ sertifikalarını almaya hak kazanıyor.

Kadın girişimcilerin farklı alanlarda gelişmesi ve rekabette farklılaşarak pazara erişimlerine destek olunan ‘İyi İşler’ projesinden mezun olan kadın girişimciler Boyner Grup’un online kanallarından da faydalanıyor. İyi İşler girişimcileri Boyner Grup’un müşterisine ulaşıyor, pazara erişim ve tanıtım faaliyetlerinden de yararlanabiliyor. (Haber Merkezi)