KÖRFEZ GÜVENLİĞİ İÇİN TOPLANDILAR

  • Eklenme Tarihi :02.04.2022 | 01:56
  • Muhabir :

İMEAK Deniz Ticaret Odası Şubesi’nin ev sahipliğinde Kaymakam İskender Yönden’in başkanlığında ilgili birimlerin temsilcilerinin katılımıyla ‘İskenderun Körfezi Güvenlik’ toplantısı gerçekleştirildi.

KÖRFEZ GÜVENLİĞİ İÇİN TOPLANDILAR

İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Konferans salonunda yapılan toplantıda Hudutlar, gemiler ve liman tesislerinde uygulanan genel güvenlik tedbirleri gözden geçirilerek, görüş̧ ve öneriler dinlendi.

Sorunları ve çözüm yollarının tartışıldığı toplantıda İskenderun Kaymakamı İskender Yönden İskenderun Körfezindeki genel sorunların çözümü noktasında, periyodik olarak düzenlediklerini, toplantılardaki amaçlarının bürokratik sorunları minimize ederek işletmeci ve yatırımcıların önünü açmak, bölgedeki deniz ticaret hacmini daha da yukarılara taşımak olduğunu bir kez daha vurguladı.

Toplantıya İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Kaymakam adayı Cezmi Kandemir, Sahil Güvenlik İskenderun Grup Komutanı Vekili SG Yüzbaşı Engin Dal, Doğu Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Hayrettin Yıldırım, Gümrük Müdürü Melahat Özdemir, İskenderun Liman Başkanı Hüseyin Demir, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş ve Liman Şube Müdür Vekili Komiser Yardımcısı Yusuf Akgül, İMEAK Deniz Ticaret İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu ve Meclis Başkanı Adnan Yener, Deniz Nakliyeciler Derneği Başkanı Hasan Sayın, İskenderun Sahil Sağlık Denetleme Merkezi Sorumlu Tabibi Dr. Yusuf Coşkun, Liman işletmeleri ve gemi acentalarının yetkilileri ile teknik ve idari görevliler katıldı. (Haber Merkezi)