LASTİK GÜVENLİĞİ ZİRAİ FAALİYETLERDE BÜYÜK ÖNEM TAŞIR!

  • Eklenme Tarihi :23.12.2023 | 10:54
  • Muhabir :Haber Merkezi

LASTİK GÜVENLİĞİ ZİRAİ FAALİYETLERDE BÜYÜK ÖNEM TAŞIR!

Kış sebzelerinin birçoğunun seralar yerine açık alanlarda yetiştirildiği Türkiye’de kış aylarında verimli bir hasat elde etmenin yolu hasadın toplanıp güvenle taşınabilmesi için römork lastiklerinin üstlendiği önemli görevi yerine getirebilmesinden geçiyor. Zirai ve endüstriyel lastik sektörüne güçlü üretim altyapısı ve geniş ürün gamı ile öncülük eden yerli ve milli marka ÖZKA Lastik, ağır tarım uygulamalarının gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirdiği geniş tabanlı radyal römork lastiklerinin kullanımının yakıt tüketimi, manevra kabiliyeti ve sürüş güvenliği gibi konularda kazanç sağladığını ifade ediyor.

Zorlu kış mevsimi koşullarında bile radyal römork lastiği kullanımı araçların performansını olumlu yönde etkiler

Zirai ya da iş makinesi lastiği, aracın performansını doğrudan etkiler. Lastiğin ömrü, kalitesi, dayanıklılığı, diş yapısı, tutunmayla ilgili performansı verim konusunda da belirleyicidir. Mevsimsel olarak bakıldığında zirai araç gereçlerin, kış aylarında da topraktan verimli biçimde hasat elde edilebilmesindeki önemi göze çarpmaktadır. Kış sebzelerinin taşınabilmesi için önemi büyük olan römork lastikleri, tarım makinelerinin ve ekipmanlarının verimli ve güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar. Tarım makinelerinin ve ekipmanlarının ağırlığını taşıyacak kadar güçlü ve dayanıklı olmalıdır. Ayrıca, römork lastiklerinin iyi bir tutuş sağlaması gerekir. Bu sayede de kayma ve devrilme riskini azaltır. Ek olarak iyi bir yol tutuşuna sahip olan römork lastikleri, tarım makinelerinin ve ekipmanlarının yakıt tüketimini azaltır. Bu da üreticilerin maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur.

Arazi odaklı ve geniş tabanlı radyal römork lastiği Agrigor 20

Geniş tabanlı radyal römork lastikleri; römork-tanker-ilaçlama ve gübreleme ekipmanları için idealdir. Bu makineler, engebeli ve sert zeminlerde çalışırken sürekli olarak darbelere ve aşınmalara maruz kalırlar. Geniş tabanlı radyal römork lastikleri, bu makinelerin lastiklerinin dayanıklılığını ve performansını artırarak makinelerin verimliliğini ve güvenliğini korumaya yardımcı olur. Geniş taban izi sayesinde düşük basınçlarda bile mahsule zarar vermeyen, daha az toprak sıkışmasıyla zirai uygulamalarda üretkenliği artıran, kendini temizleyebilen yönsüz sırt desenine sahiptir. Özka Lastik ürün gamında yer alan geniş tabanlı radyal römork lastiği Agrigor 20, daha iyi yol tutuşu sağlamasının yanı sıra daha iyi şok emilimi ve daha düşük yuvarlanma direnci özellikleri ile öne çıkıyor. Daha uzun ömürlü kullanım vaat eden lastikler takviyeli topuk tasarımı sayesinde engebeli ve sert zeminlerde ustalıkla performans gösteriyor.