MALZEMELERİNİZİ YAKARSANIZ, BENİ DE YAKIN

  • Eklenme Tarihi :20.07.2023 | 01:19
  • Muhabir :

Hatay Marangozlar ve Hızarcılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar, Antakya Küçük Sanayi Sitesi’nde mobilyacı esnafın isyanını çabaları sonucunda bastırdı.

MALZEMELERİNİZİ YAKARSANIZ, BENİ DE YAKIN

Esnafla uzun süre konuşan Yapar, Küçük Sanayi Sitesi’nde çalışmaların bir an önce başlaması için her şeyi yapacağını belirterek site önünde malzemelerini yakma girişiminde bulunan esnafları sakinleştirdi. Antakya Küçük Sanayi Sitesi’nde hizmet veren ve depremde işyerlerini kaybeden mobilyacı esnafının malzemelerini yakarak eylem yapma girişimi görüşmeler sonucunda durduruldu.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin ardından büyük yıkımın yaşandığı merkez Antakya ilçesinde hizmet veren mobilyacı esnafı, sanayi sitesinin yeniden ayağa kalkması için verilen sözlerin yerine getirilmesini istedi. Aylardır Küçük Sanayi Sitesi içerisinde bir çivi bile çakılmadığını iddia eden mobilyacı esnafı, seslerini duyurmak için malzemelerini yakmaya karar verdi.

Yaşanan eylem durumu üzerine Hatay Marangozlar ve Hızarcılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar, esnafla konuşmaya geldi. Esnafı ikna etmeye çalışan ve yapılan eylemin yanlış olduğunu belirten Yapar, “Bu malzemeleri yakarsanız, beni de yakın. Evet ortada verilen sözler var, yerine getirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ben aylardır burada yatıp, kalkıyorum. Sizin sorunlarınız benim de sorunumdur. Bu durumu çözeceğiz. Antakya Küçük Sanayi Sitesi’mizi yeniden ayağa kaldıracağız. Çalışmaların hızlanması, projelerin başlaması için elimden gelen her şeyi yapacağım” dedi.