Mesleğin Tek Kadın Temsilcisi - Hatay Söz Gazetesi

Mesleğin Tek Kadın Temsilcisi

  • Eklenme Tarihi :07.06.2024 | 12:59
  • Muhabir :Haber Merkezi

Mesleğin Tek Kadın Temsilcisi

Asrın felaketi öncesinde bölgemizde su tesisat alanında faaliyet gösteren tek kadın usta olarak herkesin takdirini kazanan 6 Şubat sonrasında da memleketi bir gün olsun terk etmeyerek Çadırlar,Konteyner kent ve prefabrik evlerde verdiği hizmetler ile gönüller fetheden Melek Akar görevini hız kesmeden sürdürüyor.Acılarını kalbine gömerek ustam dediği eşi Ömer Akar ile birlikte depremzedeler için  çalışmalarını sürdüren Melek Usta Prime Mall-İstanbul Kardeşlik Çarşısı 3 te bulunan işyerinde planladığı işlerine gün boyu koşturan bir isim olarak çıkıyor karşımıza.

Yüreğimiz hala yangın yeri diyerek sözlerine başlayan Melek Usta açıklamasında; ”Sektörün tek kadın ustası olarak depreme kadar verdiğim başarılı hizmetler ile biliniyorken maalesef yaşanan acı ile herkes gibi bizlerde büyük acılar yaşadık. Eşim Ömer  Usta ile yaptığımız konuşmada memleketin bize ihtiyacı var duracak zaman değil diyerek o gün bugündür Çadırlarda başlayan mesaimize konteyner kentlerde yaptığımız  yoğun bir mesai ile devam etmekteyiz. Bazen işimizin başında iken karşılaştığımız büyüklerimiz kadın olduğumu gördüğünde beni takdir ederek bir şeye ihtiyacınız var mı Melek usta diye soruyorlardı.Hepsine de biz Allahın izni ile bu sıkıntıların da altından kalkacağız.Sadece bize değil tüm mağdur esnafımıza iş verin herkes emeği ile kazansın ve ekonomilerine destek olsunlar diyordum.Allah razı olsun ki günden güne sayıları artan konteyner çarşılarda esnaflarımız iş yapmaya başladılar.Bizde gördüğünüz gibi burada ofisimizde hizmet vermekteyiz.

Yılar önce tesisat  işine  başladığımda beni çok eleştiren olmuştu. Kadınsın bu iş sana göre değil bu iş erkek işidir diyenler olmuştu. Ben bu işi severek yaptım ve başarılı oldum.Su tesisat işi yapan eşim ile  aynı ofiste birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Ben işini tam yapan biriyim. Görüntülü açma makinesiyle tıkanan tuvale kanalını kırmadan açıyorum. Banyo mutfak pis su borularında kırmadan açmaktayız. Şimdilerde Konteyner kentlerin su tesisat ve atık su tesisatları için koşturuyoruz.Allah’ın izni ile de koşturmaya devam edeceğiz.”

Prime Mall-İstanbul Kardeşlik Çarşısı 3 de hizmet veren Akar Tesisata 0 535 380 25 59 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.