MESLEKİ BELGELERİNE KAVUŞTULAR

  • Eklenme Tarihi :14.01.2023 | 00:55
  • Muhabir :

AYAKKABI İMALATÇILARI MESLEKİ BELGELERİNE KAVUŞTU

MESLEKİ BELGELERİNE KAVUŞTULAR

Hatay Ayakkabı İmalatçıları Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na bağlı üyeler, ABİGEM tarafından gerçekleştirilen sınavı başarı ile tamamlayarak Mesleki Yeterlilik Belgelerine kavuştular.

Avrupa Birliği kapsamında gerçekleştirilen normların içerisinde bulunan mesleki çalışmalar içerisinde faaliyetlerini sürdüren meslek sahiplerine yönelik meslek odaları tarafından girişimlerde bulunulmasının ardından yapılan sınavlarda başarılı olan meslek sahiplerine yönelik Mesleki Yeterlilik Belgeleri Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri (ABİGEM) tarafından verilmeye devam ediyor.

MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİ ABİGEM TARAFINDAN VERİLDİ

Hatay’da faaliyet gösteren Ayakkabı İmalatçılarına yönelik Hatay Ayakkabı İmalatçıları Esnaf ve Sanatkarlar Odası girişimleriyle ABİGEM tarafından yapılan Mesleki Yeterlilik Sınavını başarıyla tamamlayanlara belgeleri Oda Başkanı Doğan Aydın tarafından takdim edildi.

ESNAF ARKADAŞLARIMIZA HAYIRLI OLSUN

Hatay Ayakkabı İmalatçıları Esnaf ve Sanatkarlar Odası Hizmet Binası’nda üyelerine belgelerini takdim eden Başkan Doğan Aydın, “Hatay Ayakkabı İmalatçıları Esnaf ve Sanatkarlar Odası önderliğinde, 30 Kasım 2022’de başlatılmış olan Hatay Ayakkabıcılar Odası ve ABİGEM (Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri) işbirliği ile 16UY0260-4 Ayakkabı İmalatçısı (Seviye 4)  (Rev.No:00) Ulusal Yeterliliğinde Belirtilen Şartlara Göre Gerçekleştirilen Teorik ve Performansa Dayalı Sınavlarda başarılı olarak Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni almaya hak kazanan oda üyelerimize belgelerini teslim etmenin gururunu yaşıyoruz. Esnaf arkadaşlarımıza ve üyelerimize hayırlı olsun.” dedi. (Murat MUTLU)