NDA YAPI HİZMETE GİRDİ

  • Eklenme Tarihi :01.10.2023 | 13:22
  • Muhabir :

HABER MERKEZİ

NDA YAPI HİZMETE GİRDİ

Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra özel sektörde birçok firmada üst düzey çalıştıktan sonra kendi işini kurmaya karar veren Nida Güler, NDA Yapı Center mağazasını, İskenderun ve Arsuz protokolünün katılımıyla gerçekleştirdi.

 

Sahip olduğu endüstri mühendisliğini bırakıp inşaat sektörüne karar veren Nida Güler, kardeşleri İlbey İnşaat ortaklarından İnşaat Mühendisi Hakan Güler ve Mimar Yahya Güler ile aynı sektörde faaliyete başladı.

Karaağaç 20 Metrelik yolda şovrumun açılışına Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Emin Ünalan, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, İTSO Başkanı Levent Yılmaz, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Arsuz İlçe Tarım Müdürü Serkan Yılmaz, ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.

GELİŞİNİZ BANA GÜÇ VERDİ

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren NDA Yapı Center sahibi Endüstri Mühendisi Nida Güler, ailesinin mesleğinin inşaat olduğuna vurgu yaparak, bu konuda hep hayalinin kendine ait bir işletme olduğuna dikkat çekerek “Annem ve kardeşleriminin itici güç rolü oynadığı bu süreçte mağazamı açmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu mutluluğuma ortak olarak açılışıma katıldığınız için de sizlere çok teşekkür ederim. Gelişiniz bana güç verdi” dedi.

MEMNUNİYET VERİCİ

Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven ise, deprem felaketinin ardından hızla toparlanma sürecine giren ilçenin bir çok sektöre ev sahipliği yapmaya başladığını dile getirerek, Arsuz'da yaşanan ticari hareketliliğin nüfus artışına da yansıdığını söyledi ve NDA Yapı Center İşletmecisi Endüstri Mühendisi Nida Güler'e yeni bir işyeri kazandırdığı için teşekkür etti.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da, İskenderun, Belen ve Arsuz'un iç içe girmiş kardeş ilçeler olduğuna vurgu yaparak, ekonomide ve sosyal hayattaki hareketliliğin memnuniyet verici olduğuna dikkat çekti.

GELECEK İÇİN UMUTLANDIK

Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, can ve kayıplarının olduğu 6 Şubat deprem felaketinin ardından toparlanma sürecinde aldığı kararlardan söz ederken, hayata dönüş için tüm esnaflara işyerlerini açmaları konusunda çağrıda bulunduğunu söyledi. Hasar görmüş Arsuz'u hızlı bir şekilde ayağa kaldırmak için ticari kuruluşların faaliyete geçmesinin önemine dikkat çeken Kaymakam Gökpınar, Arsuz'daki hızlı ticari hareketlilik ve nüfus artışının gelecek için kendilerini umutlandığını ifade etti.

Konuşmaların ardından daetliler, hayırlı olması dilekleri ile açılış kurdelasını kestiler.

Törenin ardından mağazayı gezen konuklar ürünleri yakından inceleyerek bilgiler almaya çalıştı.

İkram sırasında protokole kısa bir bilgilendirme yapan NDA Ypı Center sahibi Endüstri Mühendisi Nida Güler, merhum babasının jeoloji mühendisi olarak bölgede çok sayıda projelere imza attığını, kardeşlerinin de bunu devam ettirdiğini hatırlatarak, kendisinin de bu mağazayı başlangıç görüp kalıcı eserler ortaya koymaya çalışacağını dile getirdi.