ÖĞRENCİ SERVİSLERİ ZOR DURUMDA!

  • Eklenme Tarihi :16.03.2022 | 10:35
  • Muhabir :

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, akaryakıta gelen zamlardan sonra öğrenci servislerinin kontak kapama noktasına geldiğini bildirdi.

ÖĞRENCİ SERVİSLERİ ZOR DURUMDA!

 Düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Çinçin , “Ülkemizde son dönemlerde, akaryakıt fiyatları, Şoför aylıkları, Motorlu Taşıtlar Vergisi Taksitleri, Yağ Değişim ve Araç Bakım Masrafları gibi giderlerin fahiş şekilde artması sonucunda en kıymetli değerlerimiz çocuklarımızı taşıyan öğrenci servislerimizi anahtar kapatma noktasına getirmiştir. Bu süreçte çocuklarımızı taşıyan Öğrenci Servislerinin daha sağlıklı bir taşıma yapabilmeleri için genel giderlerine başta Milli Eğitim Bakanlığı’ndan olmak üzere Özel Okullar ve nihayetinde veliler olarak destek olmak mecburiyetindeyiz.  Diğer bir talebimiz başta Anakara, Eskişehir ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere Büyükşehir Belediyelerinin öğrenci taşımacılığına sağaldıkları akaryakıt desteğinin acilen Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden onaylanarak verilmesi hususunu kamuoyuna saygıyla duyururuz.” Dedi.

Toplantıya Hatay esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz,  Hatay Şoförler Odası Başkanı Aziz Yilmaz ve Serinyol Esnaf Kredi Kefalet Odası Başkanı Nurittin Koyun’da katıldı. (Haber Merkezi)