ÖĞRENCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ

  • Eklenme Tarihi :17.06.2022 | 10:18
  • Muhabir :

Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde mezuniyet töreni düzenlendi.

ÖĞRENCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ

Düzenlenen mezuniyet törenine Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Hayırsever İşadamı Erol Bilecik, Hatay Ülkü Ocakları Başkanı Alihan Döner, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

 

Törenin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Ömer Levent Sekban’ın artından kürsüye çıkan Hayırsever İşadamı Erol Bilecik, 14 yıl önce okul için ilk adamları attıklarını belirterek, “14 yıl önce bu değerli projeye başlarken, çok büyük emekleri olan Sabri hocama, Durmuş hocama ve Tahsin hocamı buradan selam gönderiyorum. Evet 14 yılda binlerce evladımızı gururla, buradan hayata uğurladık. Biraz sonra siz gençlerimiz diplomalarını alarak hayatlarınızın yepyeni bir dönemine başlayacaksınız. Ve sizlerin sayesinde, içimde coşku, gurur ve hepsinden öte kocaman bir umut var” dedi.

EN İYİ YATIRIM EĞİTİME YAPILAN YATIRIMDIR

Türkiye’nin bugün yaşadığı bütün zorlukların çözümünün eğitimde olduğunu belirten Bilecik, “İşte bu yüzden güçlü bir gelecek için yapılacak en iyi yatırım eğitime yapılan yatırımdır. Bugün ne mutlu bizlere ki ülkemiz daha aydınlık, daha güçlü ve daha mutlu yarınlara taşıyacak bu çok özel gençlerimizin mezuniyet sevincine tanık olacağız. Gün sizin gününüz. Bugünün kahramanları sizlersiniz. Başrol sizin, sahne sizin. Akıllı insanlar kendi tecrübelerinden, daha akıllı insanlar başkalarının da tecrübelerinden yararlanır.”

BAŞARISIZLIKTAN KORKMAYIN

“İşte bu yüzden bugüne kadar hayattan öğrendiğim önemli derslerden bazılarını birer cümle ile sizlerle paylaşmak istiyorum. Hayatta en önemli şey iyi insan olmaktır. Erdemli ve vicdan sahibi olmalısınız. İnsanlar hayalleri kadar yaşarlar. Hep b ir hayaliniz olsun. Başkalarının değil kendi hayallerinizin peşinden gidin. Tutku duyduğunuz işi yapın. O zaman başarı kendiliğinden gelir. Sıkıntıya düşerseniz kendinize güvenin ve inanın. Başarısızlıktan korkmayın ancak ders alarak devam edin.” dedi.

REHBERİNİZ ATATÜRK OLSUN

Hayat yolculuğunda her zaman zor günlerinde olacağının altını çizen Bilecik, İşte böyle günlerde insanın yeniden ayağa kalkması gerekir. İnsanı ayakta tutan, iskelet ve kas sistemi değil, prensipleri ve inançlarıdır. Hayatım boyunca en zor anlarda beni ayakta tutan ve harekete geçiren şey, her daim Atatürk’ün ilkeleri ve Cumhuriyet değerleri olmuştur. Sizlerinde yaşamınız boyunca rehberiniz Mustafa Kemal Atatürk’ün olmasını dilerim.” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından, öğrencilere diplomaları verildi. Okullarını birincilikle bitiren Salim Köse ve Nebil Ali Kırık, okul kütüğüne arkadaşları adına şiltleri çaktılar.  Törenin sonunda mezun öğrenciler keplerini fırlatarak mezun olmanın sevincini yaşadı. (Yaser ÇAPAROĞLU)