PROMOSYON İÇİN EMEKLİLER KUYRUKTA

  • Eklenme Tarihi :05.08.2022 | 10:32

Artan enflasyona paralel olarak artan hayat pahalılığı ile alım güçleri iyice düşen emeklilere verilen Temmuz zamlarının ardından bankalar adeta promosyon yarışına girdiler.

PROMOSYON İÇİN EMEKLİLER KUYRUKTA

 Bankaların kendi aralarında yaptığı bu yarış ise en çok emeklilere yaradı. Temmuz zammından önce bankalardan 2-3 bin lira arasında promosyon alan emeklilerin zamdan sonra alacakları promosyonlar 7 bin 500 liraya katar çıktı.

Promosyon yarışına giren bankalar arasında en çok promosyonu veren bankalara emekli maaşlarını taşıyan SSK ve Bağkur emeklileri bankalar önünde uzun kuyruklar oluşturdular.

Bu hayat pahalılığında tek kuruşa bile ihtiyaçlarının bulunduğunu belirten SSK emeklisi Ali Yılmaz, “Bankaların promosyon yarışına girmeleri en çok bize yaradı. Bugün 7.500 lira iyi bara emekli maaşımızın neredeyse 2 katı. Böylece bir ayda 3 maaş birden almış olacağız. Alacağım promosyonla burcumu ödeyeceğim. Tek sıkıntımız maaşımızı taşımak için sıra beklememiz. Yaklaşık 1 saattir burada bekliyorum. Ama olsun. Alacağımız para beklememize değer.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)